Як міський голова Трускавця дурить городян, обіцяючи безкоштовну «Нафтусю»

02.11.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Як міський голова Трускавця дурить городян, обіцяючи безкоштовну «Нафтусю»

З 1 грудня у Трускавці запровадять платний вхід до бювету мінеральних вод. Таке нововведення у грудні 2015 року, проголосувавши за укладення Договору про співпрацю з ПрАТ «Трускавецькурорт», підтримали міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та депутати міськради: Герльовський, Домбровська, Карпин, Кенц-Березюк, Кіселичник, Малащак, Мицько, Остапчук, Пономаренко, Савченко, Сазонова, Стародуб, Стасик, Степаненко, Тимчишак. У договорі з «Трускавецькурортом»,який є власником спецдозволу на користування надрами, обумовлено влаштування системи електронного обліку споживачів у бюветі на бульварі Торосевича. Про пільги для трускаван – ні слова.

Однак міський голова Трускавця Андрій Кульчинський неодноразово публічно заявляв про те, що мешканці міста матимуть можливість відвідувати бювет безкоштовно за наявності медичних показів. Як з’ясувалося, такі обіцянки є лише політичним піаром висуванця від «Самопомочі» – поки що невідомо у який спосіб забезпечуватиметься безкоштовний вхід для трускавчан. Не дивлячись на те, що депутати та очільник міста мали достатньо часу, адже з моменту укладання договору минуло майже два роки – жодних пропозицій стосовно того, якими коштами компенсуватиметься пільга для трускавчан, від них не надійшло.

- На сьогодні механізм безкоштовного входу у стадії напрацювання, - повідомила заступник генерального директора «Трускавецькурорту» з економіки та фінансів Леся Грубер. – Державою будь-яка безкоштовність чітко регулюється: згідно законодавства підприємство, надаючи безкоштовні послуги, зобов’язане продемонструвати контролюючим структурам, що з цих послуг сплачені всі податки: на додану вартість, на прибуток, податок з доходів фізичних осіб. Це означає, що споживач має бути персоніфікований, отже йтимуть нарахування й єдиного соціального внеску. А ця сума плюсуватиметься до доходів тих, хто користуватиметься пільговим відвідуванням бювету. І завтра мешканці почнуть обурюватися: «Мені субсидію держава дала, які доходи ви мені плюсуєте!».   

Але оскільки це вже політично оголошено міським головою Трускавця – ми цей механізм напрацьовуємо. Розмовляли з розробниками системи: в перспективі це будуть окремі абонементи для трускавчан, для цього потрібно додатково розробити технічне завдання. Швидше за все, що буде встановлений й окремий турнікет, - підсумувала головний фінансист ПрАТу.

-Усі видатки підприємства для впровадження безкоштовного відвідування підприємство змушене буде закласти у собівартість послуги - тобто інші користувачі оплачуватимуть цю пільгу для місцевих мешканців. – говорить Андріан Копинець, директор з правових питань «Трускавецькурорту». - Або її компенсуватиме місто бюджетними коштами.

Отже, з 1 грудня трускавчани, як і гості курорту, платитимуть за «Нафтусю»! Для втілення голослівних обіцянок міського голови Андрія Кульчинського потрібне бюджетне фінансування. Або ж готовність суб’єктів господарювання платити за піар-акцію трускавецького мера.

Галина УЛИНЕЦЬ

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS