У Трускавці в День вишиванки проведуть флешмоб та оберуть найкращу вишиту сорочку

15.05.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
У Трускавці в День вишиванки проведуть флешмоб та оберуть найкращу вишиту сорочку

У третій четвер травня українці в усьому світі традиційно готуються відзначити День вишиванки. Свято приурочене традиціям нашої культури, які через потужні коди у вишивках передаються з покоління в покоління. 17 травня курортний Трускавець долучається до всієї України та готується відзначити загальноміське свято «День вишиванки». Гостей міста та трускавчан запрошують на центральну площу оздоровниці Майдан Незалежності, де о 12.00 стартують цікаві дійства. Як розповів керівник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради Роман Коваль (відділ спільно із міським учнівським  парламентом Трускавця та учнями 7-8 класів є головними організаторами свята), розпочнуться урочисті дійства флешмобом трускавчан у вишиваних одностроях. Відтак заплановане проведення гаївок та вибудовування фігури «Тризуб».

- Кульмінацією нашого свята стане  конкурс на кращу вишиту сорочку чи однострій. Плануємо, що з кожної школи міста оберемо рівну кількість учасників в кращих  вишиванках, з яких і визначимо найгарнішу вишивану сорочку,  - зауважив пан Коваль.

Окрім яскравих дійств, у Трускавці закликають містян та й відпочивальників 17 травня вдягнути вишивані сорочки на роботу чи на прогулянку містом і тим самим долучитися до загальноукраїнського флешмобу «Вишиванка – твій генетичний код».

Не менш святково у Трускавці буде і 16 травня. Цього дня о 16.30 біля музею Михайла Біласа планують провести майстер-клас для багатодітних сімей з нагоди свята сім’ї, який в Україні відзначають 15 травня. Усі охочі матимуть змогу вишити сердечко.

Нагадаємо, День вишиванки було започатковано студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів та викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні значно виросли. До свята почала долучатись українська діаспора по всьому світу. У 2014 році День вишиванки  відзначали, окрім України, вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть в Росії, попри анексію Криму. З початком бойових дій на Сході України вишиванки регулярно дарують українським захисникам та місцевим школярам.

Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS