У Трускавці протягнули рішення сесії, керуючись кулуарними домовленостями

21.05.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
У Трускавці протягнули рішення сесії, керуючись кулуарними домовленостями

До видатків комунального підприємства дописали майже півтора мільйона гривень

Як відомо, розподіл фінансування з бюджетів усіх рівнів відбувається згідно рішень, ухвалених депутатами. Саме їм платники податків делегували право визначати пріоритети щодо використання бюджетних коштів. Цей процес повинен відбуватися відкрито і прозоро: перед тим, як потрапити до порядку денного сесії, проект рішення проходить тривалу процедуру – його оприлюднюють на офіційному сайті ради за 20 днів до розгляду, з ним мають ознайомитися і внести свої пропозиції члени депутатських комісій, проект також погоджується посадовцями міськради та головами депутатських комісій. І лише після цього рішення виносять на розгляд сесії, де депутати висловлюють свою підтримку або ж незгоду через голосування. Як з’ясувалося, у Трускавці таку процедуру порушують – розповімо про один з таких випадків.

Отже, 1 березня сесія міськради ухвалила зміни до програми підтримки комунального підприємства «Парк курортний». Проект цього рішення, який готувало Управління житлово-комунального господарства і будівництва, 19 лютого був оприлюднений на сайті міськради – у ньому йдеться про поповнення статутного фонду «Парку курортного» на 192 тис грн. для придбання лавок. Бюджетний запит на цю суму комунальне підприємство 13 лютого скерувало в управління ЖКГ і Б. Цікаво, що у запиті «Парку курортного», який подавався раніше, під час формування показників міського бюджету на цей рік, підприємство просило виділити кошти на придбання техніки. Кажуть, що зміни у плани закупівель підприємства стосовно чавунних лавок й урн для сміття польського виробництва лобіює депутат Мирослав Мицько, який причетний до цієї оборудки.

скр1.jpg

Що стосується проекту рішення, про який йде мова, то його розглянули на депутатських комісіях. У протоколі комісії з питань житлово-комунального господарства зафіксовано, що заступник начальника управління ЖГГ і Б Орест Лобос повідомив про зміни у програмі підтримки «Парку курортного» - 192 тис грн. на придбання лавок. Члени комісії, які були присутні на засіданні: Віра Сазонова, Андрій Степаненко просили надати інформацію про їхню кількість і заплановане місце розташування, Мирослав Мицько запропонував обговорити проект рішення на сесії.

Зазначимо, що документ був завізований заступником начальника УЖКГ і Б Орестом Лобосом, начальником фінансового управління Миколою Федоричаком, заступником міського голови Олексієм Балицьким, завідувачкою юридичного відділу Оленою Савченко, головами депутатських комісій Олегом Карпиним й Мирославом Мицьком, секретарем ради Наталією Пономаренко.

А через два дні, 1 березня, відбулося засідання, на якому це рішення сфальсифікували! У ньому з’явилися додаткові видатки: 190, 8 тис грн. на купівлю чавунних урн й 1, 22 млн грн. для організації механічного прибирання вулиць міста! Такий видозмінений проект рішення програми підтримки «Парку курортного», який не розглядався на комісіях і ніким не погоджувався, роздали депутатам. Частина з них, яка була не в темі, нічого не запідозрила, бо Орест Лобос, доповідаючи на сесії, озвучив вказані у новому проекті цифри. А ті депутати, які вивчали документ на комісіях з меншими на 1, 4 млн грн внесками до статутного фонду «Парку курортного», запитань не ставили. Складалося враження, що рішення було погоджене напередодні учасниками «неформального зібрання» у мерії. Й тому без зайвого шуму й дискусій, вочевидь, згідно укладених домовленостей його протягнули на сесії. Розгляд питання зайняв не більше 3 хвилин – така злагодженість у діях трускавецьких депутатів спостерігається нечасто!

Абсолютно обізнаним з новими цифрами виявився міський голова Андрій Кульчинський, який запропонував внести правку, замість купівлі техніки у рішенні написали: організація механічного прибирання вулиць.

Згодом на цьому ж сесійному засіданні про зміни до бюджету Трускавця доповідав начальник фінансового управління Микола Федоричак, який назвав 192 тис грн. як поповнення статутного фонду «Парку курортного». Тобто, підтвердивши, що лише ця сума була у першому проекті. Дві інші цифри, які сьогодні є у рішенні, поки не відображені у бюджеті, однак це може бути зроблене вже при найближчому його коригуванні.

Хто саме з трускавецьких посадовців дав вказівку змінити проект на додаткових 1, 4 млн грн. - питання відкрите. Очевидно, що без відома трускавецького голови Андрія Кульчинського та секретаря ради Наталії Пономаренко такі фальсифікації рішень сесії відбутися не можуть. Відповідальність несуть також депутати: ті, які свідомо підтримали такі дії, і ті, яких обвели навколо пальця. Депутати зобов’язані моніторити підготовку рішень і знати, за що голосують!

Галина УЛИНЕЦЬСоциальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS