У Трускавці початкові класи ремонтуватимуть за бюджетний кошт. Міністр освіти змусила місцевих чиновників взятися за розум

11.06.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
У Трускавці початкові класи ремонтуватимуть за бюджетний кошт. Міністр освіти змусила місцевих чиновників взятися за розум

Торік Трускавець у неприглядному ракурсі «засвітився» на центральних телеканалах - історія протистояння батьків школи №3 та міських чиновників набула всеукраїнського розголосу. Нагадаємо, що батьки першачків відмовилися здавати гроші на ремонт класу, який був у жахливому стані. І вимагали у керівництва школи та міста виконати покладені на них обов’язки – забезпечити належні умови для навчання дітей. Однак трускавецькі посадовці взялися «пудрити мізки», стверджуючи, що місто немає коштів, аби навести лад у приміщенні. А міський голова Андрій Кульчинський заявив, що ніколи раніше з бюджету фінанси на ремонти класів не виділялися, тож цю традицію він руйнувати не збирається!

Але таки довелося! Батьки не відступили й досягли свого - дякуючи зверненням  у профільні структури й мас-медіа конфлікт з трускавецькою владою набув резонансу. В одній з телепрограм міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, коментуючи приклади поборів у школах, наголосила: коли батькам пропонують здавати гроші на ремонт класів – це абсолютно неприпустимо. Пані міністр повідомила, що сьогодні ситуація кардинально відрізняється від тієї, яка була кілька років тому. Завдяки фінансовій децентралізації місцеві бюджети зросли у кілька разів, а отже значно збільшилися й видатки на проведення ремонтних робіт в освітянських закладах. Тому потреба у здаванні батьківських коштів – вже не є актуальною.

І, як з’ясувалося, Лілія Гриневич слів на вітер не кидала! Зі стартом реформи освіти на місцевих рівнях активно розпочали підготовку для забезпечення складових нової української школи. Тут уже не до гри «у котика й мишку», у яку бавилися трускавецькі чиновники, заявляючи: «Хочемо – дамо гроші, а не хочемо –  ні!». Сьогодні уряд ставить вимоги і на місцях зобов’язані їх виконати без жодних зволікань!

Як повідомив завідувач міського відділу освіти Орест Лобик, цього року трускавецька влада «передумала» і почала скеровувати кошти з бюджету міста на ремонти початкових класів. Окрім цього місто отримало державну субвенцію  для створення стандартів нової української школи у розмірі 370 тис. грн. Вимоги щодо її формування діляться на 5 напрямків: поточні ремонти у початкових класах, забезпечення дидактичними матеріалами, технічними засобами,  меблями, навчання вчителів початкових класів. 

Однак, за словами головного освітянина міста, отриманих державних  коштів – недостатньо. На останній сесії, вносячи зміни до видатків бюджету, депутати скерували  відділу освіти ще 50% від цієї суми. А на липневому засіданні, очевидно, що Орест Павлович підніматиме питання про додаткове спів фінансування для купівлі мультимедійної техніки. Таким чином до серпня усі вимоги щодо функціонування нової української школи мають бути виконані.

Що стосується розпорядження міського голови про проведення ремонтів у предметних кабінетах педагогів, які підготували учнів-переможців обласних олімпіад, то Орест Лобик наголошує: зараз вони не на часі! Переможці отримають стипендії міського голови, а от обіцянка щодо оновлення кабінетів у школах – навряд чи буде втілена за браком бюджетних коштів!

За інформацією Ореста Лобика, відділ освіти уже завершив тендер для поточних ремонтів початкових класів у НВК «СЗШ №2 – гімназія» на 135 тис. грн. Через систему електронних закупівель ProZorro найближчим часом відбудуться також конкурси для двох інших шкіл міста. Будуть придбані і  нові меблі – більша частина з необхідної суми була отримана завдяки участі у конкурсі мікропроектів Львівщини.

А наскільки успішно впроваджуються у Трускавці держстандарти початкової освіти матиме нагоду проінспектувати особисто міністр Лілія Гриневич. За попередньою інформацією, пані Гриневич запрошена до участі у Форумі місцевого розвитку, який відбудеться у Трускавці 21-23 червня. І, очевидно, що скориставшись нагодою, планує відвідати дошкільні і навчальні заклади міста-курорту.

Ольга КУЦ 

Читайте також: У Трускавці батьки дотиснули владу – непридатний для навчання клас відремонтовано за бюджетні коштиСоциальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS