У Трускавці на Йордан біля ополонок чергуватимуть надзвичайники

17.01.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
У Трускавці на Йордан біля ополонок чергуватимуть надзвичайники

У п'ятницю, 19-го січня, християни східного обряду відзначатимуть третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреща. У цей день за традицією люди пірнають в ополонки. Ще з давніх-давен наші пращури вірили, що саме у день Водохреща вся вода у водоймах, річках та озерах стає цілющою і якщо у ній скупатися, то організм очиститься на увесь рік, а людина набереться сил та здоров’я. Ця гарна традиція збереглася та дійшла і до наших днів. 19 січня сміливці і великі, і малі із задоволенням стрибають в ополонку за зціленням. Як розповів підполковник служби цивільного захисту населення Трускавця Володимир Гординський, в оздоровниці на Хрещення Господнє можна буде окунутися  в ополонку на «Козацькому хуторі», оскільки саме там буде розгорнуто пост рятувальників. 

- Намет надзичайників на «Козацькому хуторі» поблизу водойми, де буде зроблено ополонку, буде розгорнутий ще від вечора 18 січня. Безпосередньо на Йордан у ньоу чергування нестимуть  5 чоловік із пожежно-рятувальної частина міст, які будуть забезпечені необхідним спорядження, а саме мотузками, кругами, рятувальними жилетами про всяк випадок. Окрім надзвичайників, на місці купань службу нестимуть і медики. У нашому наметі усі бажаючі матимуть змогу переодягнутися та зігрітися, - повідомив  Володимир Гординський.

Єдине застереження від надзвичайників до усіх, хто 19 січня виявить бажання стрибнути в ополонку, бути треверезими та не брати із собою на йорданські купання спиртного. Оскільки таких людей до води не пускатимуть. Також Володимир Гординський зауважує, не виключено, що на Йордан у Трускавці діятимуть й інші ополонки, облаштовані людьми самовільно. Однак головний рятувальник міста радить усім бажаючим окунутися - робити це там, де будуть чергувати медики та надзвичайники. Оскільки саме в таких місцях  буде безпечно.

Наталя Зелена 


Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS