Цільове призначення землі, яку «Карпати» отримають для обслуговування свердловини, можна змінити

12.03.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Цільове призначення землі, яку «Карпати» отримають для обслуговування свердловини, можна змінити

На останньому засіданні сесії Трускавецької міськради депутати проголосували за надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою ділянки, площею 0,1846 га на вул. Карпатській для санаторію «Карпати». Цей проект двічі розглядався на засіданнях депутатської комісії з питань землекористування, містобудування та благоустрою. Одне з них навіть було виїзним – депутати захотіли на власні очі побачити, що свердловина питної води, про яку розповідав екс-регіонал, таки є і що вона - діюча. Судячи з вражень, озвучених на сесійному засіданні, екскурсія на ділянку, яка досі була в оренді «Карпат», не надто переконала народних обранців. І проект рішення комісія не ухвалила, винісши його на розгляд сесії.

Аби побороти коливання у депутатському корпусі екс-мер Трускавця завітав на сесійне засідання. Наче підлеглий, що провинився,  і його викликали на «килим» до керівництва, Лев Ярославович слухняно давав пояснення, чому  «Карпати» мають право на оренду землі неподалік питного водосховища. Гендиректор санаторію навіть продемонстрував фото бункера, засипаного снігом, називаючи його надкаптажною спорудою. А на запитання депутата Тараса Матолича, чи є вона у власності оздоровчого комплексу, договорився до нісенітниць, мовляв у власності Карпат» є будівельні матеріали, з яких вона буде зведена. За словами Лева Грицака, зі свердловини щодня в оздоровницю подається 100 м3 води, а ділянка потрібна для її обслуговування.

Як повідомила доповідач Оксана Плахтій, межі першого поясу зони санітарної охорони підземних джерел водопостачання повинні становити не менше ніж 30 метрів. Однак площа землі, яку «Карпати» досі орендували, - більша, а договір оренди був укладений у 2008 році, за часів мерства Грицака.

«Карпати», як з’ясувалося, проґавили термін подання заяви на поновлення оренди, тому, аби все ж санаторій не позбувся землі, був підготовлений проект про дозвіл на виготовлення технічної документації. Обидва рішення – про поновлення оренди і  виготовлення техдокументації були включили до порядку денного сесії. І трускавецький мер, щиро вболіваючи за позитивний результат для «Карпат», голосування зняття з розгляду одного проекту на користь іншого навіть не поставив на поіменне голосування, порушивши у такий спосіб положення Регламенту міськради. На таке порушення ніхто з присутніх депутатів не відреагував, а промерська більшість, до якої належать члени «Самопомочі», «Батьківщини» та «Свободи», підтримала рішення, які стосувалися «Карпат».

скрін.jpg

І якщо сьогодні цільове призначення ділянки, на якій знаходиться свердловина, це - землі промисловості, то у випадку, якщо Лев Ярославович вирішить там збудувати віллу або ж відпочинковий комплекс, призначення землі можна змінити, розробивши Детальний план території. Швидше за все, гендиректор «Карпат» так і вчинить, коли здійсниться його давня мрія – перетворення питного водосховища в рекреаційне. Очільник трускавецької «Батьківщини» Руслан Крамар не так давно озвучив ці сподівання свого боса. Як відомо, вірний грицаківський васал, є абсолютно підконтрольним і ретранслює те, що йому скажуть …

Отже, Лев Грицак застовбив собі у Трускавці ще одну земельну ділянку. І якщо зумів проштовхнути потрібне йому рішення про оренду землі, то не виникає сумнівів, що отримає й дозвіл на зміну цільового призначення.

Нагадаємо, що в часи Януковича регіонал Грицак прихватизував санаторій, який будувала вся Україна. Сьогодні екс-мер Трускавця та члени його родини володіють 98 % власності курортного комплексу «Карпати».Окрім того Лев Грицак є кінцевим бенефіціарним власником таких підприємств: ТОВ «Ромашка-Плюс», ТОВ «Лемар-Євросервіс», приватна виробничо-торговельна фірма «Троянда».

Однак це далеко не єдине надбання бізнес-імперії Грицаків. Якщо промоніторити реєстр речових прав на майно, то кількість земельних ділянок, ринків, квартир, відпочинкових будиночків, ресторанів, готелів, що належать членам родини, вразить найбагатшу уяву. І ці статки у переважній більшості здобуто за час перебування Лева Ярославовича на посаді міського голови Трускавця!

Дарина КРАВЕЦЬ


Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS