Сімейні лікарі 2 роки прийматимуть пацієнтів як з деклараціями так і без. Опісля за відсутності декларації медичні послуги стануть платними!

29.06.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Сімейні лікарі 2 роки прийматимуть пацієнтів як з деклараціями так і без. Опісля за відсутності декларації медичні послуги стануть платними!

З липня МОЗ планує скеровувати перші проплати за пролікованих хворих медикам первинної ланки допомоги, з якими уже уклали декларації пацієнти. Однак тим мешканцям, які ще не встигли підписати декларації або ж визначитися із вибором сімейного лікаря, панікувати не слід, оскільки медична реформа розрахована на 2 роки і фінішує вона в 2020 році. Саме до цього часу лікарі прийматимуть хворих як з деклараціями так і без. У 2020 році пацієнти, які  не підписали декларації з   особистим ескулапом, медичні послуги передбачені на етапі первинної ланки допомоги будуть купувати, - зазначає завідувач відділення первинної медичної допомоги у Трускавецькій міській лікарні Леся Остапенко.

- Сьогодні в нашій державі створена Національна служба здоров’я України, з якою кожен лікувальний заклад укладає угоду і відповідно ця служба буде оплачувати кошти за кожного пролікованого пацієнта на основі укладених декларації. Таким чином на рівні держави хочуть провести паралель між заробітною платнею медиків та кількість вилікуваних людей, - пояснює медик.

Якщо вдатися до мови цифр, то за лікування кожного пацієнта з державного бюджету  медикам виділятимуть по 370 грн.,  а на дітей та людей похилого віку - вдвічі більше. Щоправда, один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Медики наголошують - для підписання декларації із обраним сімейним лікарем слід прийти до нього в кабінет та прихопити  із собою три важливі  речі – паспорт, або ж свідоцтво про народження дитини (до 14 років), ідентифікаційний код та мобільний телефон. Саме на номер вашого телефону  прийде смс-підтвердження для підписання декларації із медиком.

Головне завдання первинної ланки допомоги – профілактика та раннє виявлення недуг, вакцинація згідно календаря щеплень, видача довідок та листків непрацездатності. Окрім цього саме сімейний лікар має право скерувати своїх пацієнтів до спеціалістів вузького профілю, якщо без їхньої консультації на певному етапі лікування не обійтися.  

Станом на кінець червня у Трускавці декларації з сімейними лікарями підписали майже 9 тис. осіб.

Наталя Зелена  

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS