Прощавай, курорте? У Трускавці до новобудови у парку будматеріали завозитимуть алеєю, що у зоні охорони джерел

19.03.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Прощавай, курорте? У Трускавці до новобудови у парку будматеріали завозитимуть алеєю, що у зоні охорони джерел

Цьогорічний курортний сезон у Трускавці опинився під загрозою зриву через будівництво торговельного центру навпроти бювету мінеральних вод. Інвестор має намір домовитися з міською владою про використання для руху транспорту, який доставлятиме будівельні матеріали, центральну паркову алею – бульвар Торосевича. Про це Віктор Возняк, директор ПП «Квітка Полонини», у власності якого земельна ділянка, де постане центр торгівлі, повідомив в одному з інтерв’ю. Пан Возняк аргументував своє бажання тим, що, мовляв, курортний парк у Трускавці й так потребує реконструкції, а отже руйнування його головної алеї, яка знаходиться у першій зоні охороні мінеральних джерел Трускавця, згодом буде відновлене коштом міського бюджету. Що стосується будівництва, то рух транспорту центром курортного парку, на переконання Віктора Возняка, значно пришвидшить терміни його завершення -  через два роки об’єкт планується здати в експлуатацію. Інша ж дорога, яка йде повз вілли «Світязь», «Калина», «Афродіта», є, на переконання інвестора, не такою зручною.

При цьому пан Возняк жодним словом не обмовився про ті незручності, від яких потерпатимуть гості міста-курорту. Торговельний центр будуватиметься за кілька метрів від бювету мінеральних вод у Трускавці, куди тричі на день приходять відпочивальники, аби випити цілющої «Нафтусі». Постійний рух важкогабаритного транспорту пішохідним бульваром Торосевича – це саме ті «позитивні враження», які зроблять їхнє перебування на курорті незабутнім! 

схема.jpg

Зрозуміло, що інвестор має право зводити на своїй приватній території будівлю, проте з огляду на таке важливе місце для Трускавця – курортний парк, балка, де формуються мінеральні джерела, влада мала б максимально зберегти баланс між приватними  та громадськими інтересами. Адже сфера природокористування — це не просто чергова і звичайна сфера для підприємницької діяльності, а унікальне середовище з унікальними властивостями. Тому існує значна небезпека, що бізнес зважатиме лише на власні прибутки і не дбатиме про охорону навколишнього середовища.

Однак, не виникає сумнівів, що трускавецькі очільники дозвіл «Квітці Полонині» на використання бульвару Торосевича дадуть! Як відомо, Віктор Возняк був одним із спонсорів виборчої кампанії нинішнього трускавецького мера й доклав зусиль для перемоги свого давнього товариша Андрія Кульчинського. Тепер черга Кульчинського віддячитися своєму благодійнику. Сценарій розгортається абсолютно прогнозований – «Джерела Трускавця» писали про це ще у 2015 році, попереджаючи у тому числі і про наміри Возняка щодо будівництва торговельного центру у парку. Ось цитата з публікації «Яке їхало, таке й здибало: ображений на трускавчан регіонал публічно заявив про підтримку висуванця від «Самопомочі»:  «Тож не доводиться сподіватися, що Андрій Кульчинський, якого смикатимуть ляльководи Грицак та Возняк, буде здатен відстояти інтереси громади Трускавця. Він відпрацьовуватиме вкладений у нього ресурс!»


Як у воду дивилися. Бачимо, що Лев Грицак, голова «Ради старійшин», який ще місяць тому несамовито бив себе у груди, начебто вболіваючи за долю «Нафтусі», сьогодні мовчить. Жодного публічного коментаря щодо будівництва Возняка, жодної заяви на захист інтересів трускавецької громади. А як же ідеали «Батьківщини», чи за справедливість уже не вигідно боротися? Отож бо й воно, громаду міста цей пан має у носі. Грицак керується виключно меркантильними інтересами. Домовилися спонсори Кульчинського між собою, потиснули руки, і вперед – кожен по своє! Грицаку- водосховище, яке виведуть зі статусу питного, Возняку – торговий центр, а Кульчинському – лікарня, яку не потрібно буде оптимізувати з огляду на формат великої ОТГ. А трускавецькі громаді – дірка від бублика. І локшина на вуха про неймовірні досягнення міста-курорту, від якого за таких методів керування незабаром залишиться хіба назва …

Дарина КРАВЕЦЬ


Від редакції:

У 2008 році «Квітка Полонини» придбала дієтичну їдальню на вул. Торосевича, 8. У 2013 році підприємство за рішенням сесії міськради викупило ділянку під будівлею площею 0,25 га. Але депутати заборонили забудовувати територію площею 0,05 га зі сторони, що примикає до межі першої зони санітарної охорони мінеральних джерел.

У листопаді 2017 року «Квітка Полонини» звернулася до Господарського суду Львівської області. Позов приватного підприємства був задоволенийсуд визнав незаконним та скасував рішення Трускавецької міської ради про заборону будувати на частині земельної ділянки, що межує з першою санітарною зоною. Міськрада апеляційне оскарження не подавала. Тож 22 січня трускавецьке управління архітектури видало містобудівні умови та обмеження для реконструкції будівлі на вул. Торосевича, 8. Цим документом дозволено висотність будівлі 23 м, площа п’ятиповерхового комплексу становитиме 6,2 тис. кв. м!

Однак, як з’ясувалося, «Квітка Полонини» зманіпулювала , аби отримати дозвіл на будівництво. Адже рішення органів місцевого самоврядування можуть бути оскаржені впродовж  6 місяців з дня ухвалення в адміністративному судочинстві. Цей термін «Квітка Полонини» проґавила, тому й звернулася до Господарського суду з позовом про скасування обмеження на земельну ділянку.

Юристи ГО «Рада міста» дійшли висновку, що рішення Господарського суду носить явно неправосудний характер, оскільки в порушення вимог ст. 20 ГПК України прийняте поза межами предметної та суб’єктної юрисдикції господарських судів. Тому «Рада міста» звернулася до прокурора Львівської області з проханням оскаржити в апеляційному порядку рішення Господарського суду від 14.12. 2017 р.; внести в ЄДРДР відомості щодо вчинення службовими особами Трускавецької міської ради та суддями Господарського суду Львівської області зловживання своїм службовим становищем, що призвело до ухвалення явно незаконного та необґрунтованого судового рішення, яким безпідставно скасовано рішення Трускавецької міської ради.

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS