Про брехню Балицького та кляузу Кульчинського. Трускавецькі чиновники формують негативний імідж фірмі, аби оправдати власну недолугість

11.08.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Про брехню Балицького та кляузу Кульчинського. Трускавецькі чиновники формують негативний імідж фірмі, аби оправдати власну недолугість

У середу, 9 серпня, мешканці міста-курорту забили на сполох – у мікрорайонах зі сміттєвих майданчиків почали зникати контейнери. Що робити зі сміттям? Чому ніхто не попередив про незручності? Хто нестиме відповідальність за чергове ноу-хау трускавецької влади?

Журналісти «Джерел Трускавця» попросили прокоментувати ситуацію заступника міського голови Трускавця з житлово-комунального господарства Олексія Балицького. Посадовець повідомив, що колишній надавач послуг з вивезення твердих побутових відходів – ТОВ «ДВ-Екосвіт», не попередивши керівництво міста тишком-нишком під прикриттям сутінок взявся забирати контейнери. Як зазначив Олексій Балицький, мерія міста шокована таким неподобством, тому про прикрий інцидент повідомлено Львівську ОДА.

Саме цю версію трускавецького чиновника журналісти й виклали у публікації. Подати точку зору екс-надавача послуг не вийшло – не віднайшли контактів. Сьогодні ж вдалося поспілкуватися з засновником «ДВ-Екосвіт» Олександром Василянським, який розповів, що у липні міського голову Трускавця було повідомлено, що підприємство з 1 серпня забиратиме з міста свої контейнери для сміття. Цю обіцянку й взялися виконувати 9 серпня. До слова, контейнери вантажили вдень, а не вночі, як заявив Балицький. 

20795086_1919973028245649_1231395926_o.jpg

Таке рішення було зумовлене тим, що два місяці тому міська рада розірвала з ТОВ «ДВ-Екосвіт» договір на надання послуг й оголосила новий конкурс, єдиним учасником і переможцем якого став стрийський ДП «Комунальник 1». Тобто, керівництво товариства і так проявило виняткову лояльність, дозволивши представникам іншого підприємства, яке взялося вивозити сміття з Трускавця, користуватися своїм майном. Бо у ДП «Комунальник 1» контейнерів для збору ТВП не виявилося!

Цю прогалину взялася заповнити міська влада – нові контейнери для сміття буде закуплено за кошти платників податків! Для цього з міського бюджету виділено понад 664 тис. грн. - вартість одного контейнера склала 8,5 тис. грн. 

Оголошення про проведення торгів для придбання 76 металевих контейнерів для твердих побутових відходів КП «Парк курортний» оприлюднив уРrozorro 5 липня. А інформація про проведення конкурсу на нового надавача послуг з вивезення сміття була опублікована на сайті Трускавецької міськради 19 липня. Тобто є усі підстави стверджувати, що конкурс був профанацією з заздалегідь визначеним переможцем  – стрийською фірмою, яка не може забезпечити місто сміттєвими контейнерами. До слова, дифірамби трускавецькій владі від сумнозвісного Глючака, мовляв, тарифи на сміття у нового перевізника менші на 96 коп., аніж у його попередника – виглядають абсолютною маячнею з огляду на значні додаткові витрати з бюджету  для закупівлі контейнерів. І це лише початок - аби перекрити усе місто потрібно близько 130 контейнерів для сміття!

Заручниками ж недолугих дії і рішень трускавецьких посадовців є ми, мешканці. Платники податків вже вдруге сплачуватимуть за непрозорі  рішення влади – оплачували тариф за послуги з вивезення сміття з так званою інвестиційною складовою, яка була, як видно з дій фірми «податком» за співпрацю. А тепер суттєвими додатковими видатками з бюджету. Як результат - фірма несе значні репутаційні втрати, конкурентного ринку послуг не створено, корупційна складова знову покриватиметься коштом громади. І лише «менеджери» міста – білі та пухнасті.

А якби не мовчазна згода мера Трускавця Андрія Кульчинського, висуванця  «Самопомочі», на вивіз львівського сміття під виглядом трускавецького на полігон міста нафтовиків, то не виникло б спротиву громадських активістів Борислава. Згодом це стало поштовхом для рішення сесії Бориславської міськради про заборону з 1 травня використовувати міський полігон для утилізації трускавецького сміття. Але й на цьому етапі ситуацію швидше за все вдалось би врегулювати, якби трускавецька влада дала гарантії та певні сатисфакції бориславчанам. Однак, як стверджують представники «ДВ-Екосвіт», заступник трускавецького мера Олексій Балицький, який був запрошений на засідання сесії у Борислав, навіть не спромігся на виступ ….

- Вважаю, що трускавецький владі варто було б піти шляхом пошуку іншого сміттєзвалища, як це зробили у Львові, а не заміни надавача послуг, - говорить Олександр Василянський. – Що стосується формування  негативного ставлення до нас, то на це реагують в першу чергу платники послуг. На сьогодні заборгованість населення Трускавця становить 300 тис. гривень. 

Олександр Василянський також повідомив, що на спільному засіданні у Львівській ОДА, де арбітром між ним та Балицьким виступав керівник департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ Назарій Яремчук, було досягнуто консенсусу – «ДВ-Екосвіт» до кінця серпня не забиратиме свої контейнери з Трускавця, оскільки це надзвичайно негативно вплине на імідж міста-курорту. Можна собі уявити, яка б була потужна «промоція» міста - купи нечистот на сміттєвих майданчиках у розпал курортного сезону! А тримісячне використання контейнерів буде компенсоване «ДВ-Екосвіт» стрийською фірмою або ж з бюджету міста-курорту.

Що ж поганий мир кращий, ніж хороша війна, бо трускавецька влада вдавалася й до сумнівних методів! Аби працівники «ДВ-Екосвіт» не вивезли контейнери, які є власністю фірми, швидше, аніж місто матиме свої, мер Трускавця Андрій Кульчинський звернувся до керівника трускавецького відділку поліції з листом. У ньому пан мер просить правоохоронців пильно слідкувати і упередити … крадіжки власних контейнерів «ДВ-Екосвітом». Про це розповів представник «ДВ -Екосвіт» Степан Танчинець. Цей лист-кляузу поліціянти продемонстрували працівникам підприємства, коли ті 9 серпня забирали свої сміттєві урни. Але процесу не перешкоджали, бо не було жодних законних підстав.

Що й казати, Андрій Богданович гідний послідовник Лева Ярославовича, який був неабияким майстром політичних доносів… 

Дарина КРАВЕЦЬ

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS