Пріоритети трускавецької влади? Бюджет – перевиконується, а батьки ремонтують класи за власний кошт

28.06.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Пріоритети трускавецької влади? Бюджет – перевиконується, а батьки ремонтують класи за власний кошт

Дива та й годі! Впродовж останніх двох років завдяки процесу децентралізації надходження до казни Трускавця сягнули рекордних позначок, а для ремонтів у міських закладах освіти коштів бракує. З таким парадоксальним станом речей стикнулися батьки учнів 1-Б класу трускавецької школи №3, коли прийшли на свої перші збори. Оглянули класне приміщення, у якому мають вчитися їхні діти, й жахнулися: стіни, на яких вицвіла фарба, старі меблі, паркет, що місцями здувся, дошка, непридатна для використання. Найбільше шокувало те, що у такому класі вчилися учні! Першим бажанням було привести приміщення до ладу власним коштом. Однак, коли почали рахувати, то зрозуміли, що ремонт влетить у копієчку. Такі видатки під силу не кожній родині.

Батьки почали бити на сполох і згуртували біля себе однодумців – з’ясувалося, що й в інших школах міста така ж ситуація. Під час літніх канікул батьки, аби забезпечити своїм дітям комфортне перебування у класах, збирають гроші і беруться за ремонти. І якщо у минулі роки таке рішення було вимушене з огляду на брак бюджетних коштів, то нині цей «аргумент» міських посадовців не проходить.Торік лише бюджет розвитку Трускавця сягнув понад 50 млн. гривень! Для порівняння, у 2010-2015 р.р. він становив у десятки разів меншу суму - близько 5 млн. грн. щорічно!

Здавалось би, за наявності такого потужного ресурсу, усі необхідні роботи у закладах освіти можна завершити. Принаймні, таких непридатних для навчання приміщень уже не мало б бути. Нагадаємо, що відповідальність за належні умови перебування учнів у школах покладається на директора та завідувача відділу освіти. Тож вони мали б ставити питання про необхідність виділення фінансування на першочергові потреби закладів.

Однак цього зроблено не було. Як повідомив керівник міського відділу освіти Орест Лобик, запиту щодо коштів на ремонт класів під час формування видатків бюджету Трускавця-2017 він не подавав. Тому й кошти для цього не передбачені. Більше того, за словами головного освітянина міста, він щойно збирається вивчати ситуацію щодо кількості класів у школах, які потребують капітальних ремонтів! І це наприкінці червня, коли роботи уже могли б стартувати!

Орест Лобик повідомив батькам про бюджетні кошти, скеровані цього року на потреби школи: фінансуватиметься часткова реконструкція освітлення школи, ремонт сходів, придбання комп’ютерів, мультимедійної техніки, музичних інструментів. Чудово, але постає питання: якщо купуються такі вартісні речі, то чому б не подбати і про нові меблі та дошку для першокласників.

Орест Лобик запевнив, що на ситуацію можна вплинути – у липні відбудеться сесія міської ради, під час якої розподілятимуться кошти, отримані від перевиконання бюджету. Тож завідувач відділу освіти ставитиме питання про виділення необхідного фінансування для ремонтів у приміщеннях шкіл, які є непридатними для перебування учнів. Орест Лобик запевнив: він дає слово, що до початку навчального року усі класи, які потребують реконструкції, будуть доведені до ладу!


Однак батьки вирішили отримати гарантії, що ця обіцянка буде виконана. Й скерували на ім’я міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, завідувача відділу освіти Ореста Лобика, депутата  міської ради Івана Герльовського колективні звернення з вимогою: ініціювати виділення коштів з міського бюджету для ремонту приміщення, у якому навчатимуться їхні діти. Цю ж вимогу озвучать трускавецькому меру 4 липня під час зустрічі з ним.

Сподіваємося, що міські посадовці дослухаються до побажання батьків. А Андрій Кульчинський не розказуватиме людям небилиці про те, що школи міста та садки забезпечені усім необхідним. Як це було, коли торік він лобіював виділення з бюджету 1 мільйону гривень на встановлення паркових скульптур.

Ольга КУЦ

Читайте також:  У Трускавці освітянам хіба пташиного молока бракує, зате пам’ятники – в дефіциті

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS