Постраждав від безпритульного пса – у Трускавці собака вкусив чоловіка

05.03.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Постраждав від безпритульного пса – у Трускавці собака вкусив чоловіка

Поспішав в неділю до церкви, а отримав шанс опинитися в лікарні. Трускавчанин Ігор Гладкий 4 березня став жертвою безпритульного собаки у рідному місті. За словами чоловіка, не розминувся із чотирилапим безхатченком неподалік однієї з місцевих церков – пес напав на нього та вкусив. Про неприємний інцидент схвильований Ігор Гладкий поспішив повідомив у соціальній мережі Фейсбук. Новину одразу підхопили кілька інформаційних груп та взялися активно обговорювати користувачі. Серед найпоширеніших коментарів трускавчан актуальне запитання до влади : «А що пан Кульчинський літає, що бездомних собак у курортному місті не помічає ?».

ком.jpg

Ситуація із безпритульними тваринами у курорті не була б такою плачевною, якби влада міста належно реагувала на неї та виділяла кошти на її вирішення. Уся річ у тому, що роками проблему безпритульних собак у курорті намагаються побороти  волонтери із ГО «Мокрий ніс». Все, чим на сьогодні влада допомогла дівчатам, які викликалися займатися стерилізацією псів, намагаючись знайти чотирилапим нових господарів, виділили невеличне приміщення на території КП «Парк курортний». Назвати це місце повноцінною стерилізаційною не повертається язик -  у приміщенні сиро, холодно і час від часу замикає проводку, тож там періодично немає світла. В такі умови дівчата запрошують лікаря- ветеринара, щоб той стерилізував  собак. Окремої уваги заслуговують і вольєри для тварин. На території стерилізаційного пункту належні вольєри  просто відсутні, як і достойна огорожа всієї території. Все, на що розщедрилася місцева  влада – це виділити кошти на стерилізацію тварин. І то цих фінансів бракує. Як переконує Марія Волощук, колишній волонтер, а нині інспектор стерилізаційного пункту - у 2016 році  вдалося простерилізувати 73 собаки, а ще 6 псів простерилізували коштом ГО «Мокрий ніс». Відтак у 2017 році за бюджетні гроші у Трускавці провели операцію із стерилізації 18 -м собакам, натомість 102 тварини було простерилізована силами та фінансами Благодійної  міжнародної організації  «Чотири лапи». 

Читайте також: Безпритульні тварини у Трускавці – прояв бездіяльності влади

Скупе фінансування, байдужість до умов праці стерилізаційної та повне ігнорування вимог Марії Волощук: взяти окрім неї бодай ще одну людину на зарплатну ставку, бажано чоловіка, який б займався відловом тварин у місті, у владних трусквецьких кабінетах просто ігнорують, або ж обіцяють подумати та вирішити, натомість відкладають у довгий ящик. Тим часом курортне місто заживає недоброї слави - його вулицями блукають величезними зграями безпритульні тварини, які становлять небезпеку як для місцевих мешканців, так і відпочиваючих. Що найгірше, зафіксовано непоодинокі випадки нападу тварин на людей. Саме весною у березні 2016 року у Трускавці від нападу собак постраждала молода жінка. Пес вкусила її у ногу. Тож до спогадів про відпочинок у відомій оздоровниці у постраждалої добавилися чималі клопоти та тривале лікування.

Читайте також: Скандал: відпочинок у Трускавці завершився лікуванням – в центрі курорту собака покусала молоду жінку

Однак у мерії курорту зволікають із належним фінансування стерилізації бездомних тварин та не переймаються відсутністю в місті європейського притулку для чотирилапих. Гроші з бюджету щедро роздаються, скажімо, під час останнього засідання сесії 160 тис. грн. скерували міському відділку поліції для переобладнання їхньої автономної котельні, 300 тис. грн. - підприємству, яке існує у віртуальному вимірі КП «Трускавецьжитло», перелік можна продовжити. А от пункту про виділення коштів на таке потрібне діло, як боротьба із собачою безпритульністю, у цьому щедрому чиновницькому списку з року в рік місця не знаходиться.

Ірина Романова

 
Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS