Посадовці трускавецької мерії ігнорують закон «Про доступ до публічної інформації» та уникають спілкування зі ЗМІ!

15.06.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Посадовці трускавецької мерії ігнорують закон «Про доступ до публічної інформації» та уникають спілкування зі ЗМІ!

Державні службовці трускавецької мерії відмовляються надавати журналістам інформацію, що стосується їхніх сфер діяльності, а відтак поточних справ із життя міста. З такою ситуацією неодноразово доводилося стикатися представникам «Джерел Трускавця». Так, для прикладу, коли туристично-інформаційний центр очолював Олександр Боднар, то посадовець панічно боявся віч-на-віч спілкуватися із журналістами. Чиновник завше повторював завчену фразу: «Скеровуйте мені у письмовому запиті свої запитання!».

Таку ж відповідь днями озвучила і начальниця управління розвитку міста Наталія Скибак, яка заявила, що не є публічною особою і жодних інтерв’ю давати не буде. Ці повноваження, за словами чиновниці, мають виключно заступники міського голови та, зрозуміло, трускавецький мер. Хоча запитання стосувалися виключно сфери діяльності управління – журналісти пробували з’ясували, у якій спосіб розподілені 360 тис. грн. з бюджету, виділених для промоції урочистих заходів з нагоди святкування Дня міста. Тобто категоричною відмовою прозвітувати про укладені договори пані Скибак грубо порушила ЗУ «Про доступ до публічної інформації», у якому сказано: «Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом».

Таких одіозних прикладів протиправної поведінки у трускавецькій мерії можна озвучити чимало, за кожним із них стоїть одне – небажання чиновника звітувати про свою роботу та свідоме ігнорування закону. Прикро, бо як нещодавно під час тренінгу у Дрогобичі наголосила Анастасія Розлуцька, одна із розробників відкритого порталу даних E-Data , посадовці мерії, начальники відділів та управлінь, підрозділів та інших структур органів місцевого самоврядування є публічними особами. Відтак мають безперешкодно забезпечувати представникам ЗМІ доступ до публічної інформації, яка є створена в процесі їхньої праці. Та от у невеличкому курортному містечку Трускавці,  чиновники місцевого розливу про державні закони, етикет службовця та тому подібні речі – виходить, що не знають. Прикро, бо діяльність таких горе-чиновників ми з вами фінансуємо зі своїх податків.

Вікторія Утрин    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Социальные комментарии Cackle