Полювання на відьом або як трускавецькі депутати подарували приватній структурі 100 тис грн

26.01.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Полювання на відьом або як трускавецькі депутати подарували приватній структурі 100 тис грн

Політика і здоровий глузд – це поняття несумісні. Вкотре цю аксіому підтвердили депутати Трускавецької міської ради під час сесійного засідання 25 січня. Першим розглядалося питання про продовження ПрАТ «Трускавецькурорт» договору оренди землі на вул. Помірецькій, 51. Ця ділянка, площею 0,9898 га, передбачена для обслуговування лабораторно-адміністративного корпусу, що є власністю приватної структури. Сума орендної плати в рік становить майже 100 тис. гривень, договір було укладено 10 років тому, законодавства дозволяє продовжити оренду на той самий термін у зазначених межах. Про це повідомила Оксана Плахтій, начальник управління містобудування, архітектури та землекористування.

Не підтримувати таке рішення закликали колег депутати від КУНу Роман Бучкович та Андрій Кісак, які аргументували свою позицію тим, що приміщення нині не використовується за призначенням, ПрАТ просить про оренду, бо має на меті продати будівлю, а сума плати за землю – це копійки для бюджету.

Відсутність договору оренди не є перешкодою для продажу нерухомості, бо ділянка має кадастровий номер, - пояснила Оксана Плахтій. До того ж, акціонерне товариство може у судовому порядку оскаржити відмову, оскільки законних підстав для неї немає. Однак цього аргументу не почули - посипалися популістські заклики й лозунги, які розкручуються останнім часом у місті: «Трускавецькурорт» – це злочинна структура, заснована російським капіталом, забрати у них всю власність і вигнати з міста.

Власне, відмову у продовженні оренди землі, Роман Бучкович назвав першим кроком у цьому напрямку – на його переконання, потрібно відмовлятися у наданні ПрАТу підстав для користування земельними ділянками.

Як результат, за продовження оренди проголосували лише: Савченко, Стародуб, Кіселичник, утрималися: Габшій, Кенц-Березюк, Мицько, Наконечнй, Остапчук, Сазонова, Карпин, Степаненко, Тимчишак, Кульчинський, проти – Бучкович, Герльовський, Грабовський, Домбровська, Кісак, Пономаренко, Сеньків, Цехмейстер. Рішення не пройшло, єдиним позитивом можна назвати те, що депутати продемонстрували залежність від тиску виборців, у залі були присутні трускавчани, які своїми репліками та аплодисментами впливали на голосування.

Нагадаємо, що «Трускавецькурорт» володіє спеціальним дозволом на видобування мінеральних вод та розсолів для забезпечення потреб оздоровчих закладів курорту Трускавець. У грудні 2015 року трускавецький мер та депутати проголосували за договір про співпрацю з «Трускавецькурортом», одним з пунктів якого дозволяв влаштувати системи електронного обліку у бюветі. Власне, з 1 грудня 2017 р. у Трускавці планувалося запровадити оплату за вхід до центрального бювету. Таке рішення викликало прогнозоване невдоволення у місцевих мешканців – «Трускавецькурорт» зажив собі недоброї слави через постійні скорочення працівників, продаж нерухомості, оптимізацію відрахувань до бюджету. Тому старі лозунги: забрати у «Трускавецькурорту» колишню профспілкову власність, витурити з міста, створити комунальну ГГРЕС, що начебто дозволить місту самостійно експлуатувати джерела, сьогодні знову почали активно мусуватися.

Очолює цей процес екс-керівник трускавецьких регіоналів, екс-мер, гендиректор санаторію «Карпати» Лев Грицак. Саме він ініціював війну місцевого масштабу за воду. Не виникає сумнівів, що цей пан переслідує виключно приватний інтерес – він ніколи не дбав про громаду, а Трускавець за час своїх каденцій використав виключно для власного зиску. І сьогодні, прикриваючись гаслом повернення «Нафтусі» місту, Лев Грицакреалізує приватні бізнес-інтереси. Разом зі спільниками, які мають у власності кілька свердловин мінвод, пан Грицак має на меті прибрати до рук золоту жилу – мінеральні води, позбувшись конкурента - «Трускавецькурорту». Для цієї цілі Лев Ярославович не гребує жодними засобами – чого лише вартують заяви з трибуни Верховної ради депутата від «Батьківщини», у лави якої повернувся політичний флюгер Грицак, про те, що Трускавець вмирає, як курорт.

До слова, на цю провокативну заяву у жодний спосіб не відреагували депутати Трускавецької міської ради. Більше того, вони виявилися статистами, слухняними виконавцями ролей у режисованому Грицаком переслідуванні господарюючого суб’єкта. Якщо є факти порушень у дотриманні умов експлуатації мінеральних джерел, то з вимогою щодо їх усунення потрібно звертатися у контролюючі органи, вирішуючи питання у правовому полі. А не вдаватися до ганебного полювання на відьом, перекладаючи відповідальність за стан справ на курорті лише на одну зі структур.  

Галина УЛИНЕЦЬ


Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS