Олексій Балицький презентував ідею щодо національного парку у Трускавці. Виборча кампанія на міського голову стартувала?

21.06.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Олексій Балицький презентував ідею щодо національного парку у Трускавці. Виборча кампанія на міського голову стартувала?

Сьогодні, 21 червня, у Трускавці розпочав роботу ІІІ Форум місцевого розвитку. На цьому зібранні місто-курорт презентувало проект створення національного природного парку «Трускавецький». Його озвучив заступник міського голови Олексій Балицький, який був модератором панельної дискусії «Екологія Карпат». У ній також взяли участь заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, Анна Чижевська, директор департаменту Національного фонду охорони довкілля та водних ресурсів Республіки Польща, голова Косівської районної ради Павло Ванджурак.

На початку дискусії Олексій Балицький стисло і доволі поверхнево окреслив ідею створення державного національного парку з осередком у Трускавці. У нас для природно-заповідного фонду є непогана база, - зауважив доповідач, - курортний парк, пам’ятка садово-паркового мистецтва, і родовище «Нафтуся». До національного парку заступник трускавецького мера запропонував долучити і ліси Дрогобицького району. На сьогодні на території Львівщини лише 7,2 % складають об’єкти природо-заповідного фонду, у європейських країнах це не менше 15%, - наголосив Олексій Балицький, - отже питання створення навколо урбаністичного центру великого національного парку - на часі!

Завершив свій спіч Олексій Балицький зверненням до учасників дискусії щодо зворотного зв’язку – заступник трускавецького мера мав намір почути зауваження й пропозиції стосовно озвученої ним ідеї. Однак ніхто зі спікерів жодним словом не відреагував і не висловився  «за» чи «проти» створення заповідника у Трускавці. Вочевидь, що презентація Балицького не справила враження. Натомість спікери загалом обговорили питання збереження унікальних карпатських екосистем, стан та перспективи природно-заповідного фонду в регіоні та в Україні.

Тож, після завершення обговорення журналісти «Джерел Трускавця» взяли коментарі в учасників дискусії «Екологія Карпат» щодо перспектив та доцільність створення заповідної зони у місті-курорті. Докладніше про це у нашому відео сюжеті.


А щодо невдалого бенефісу заступника трускавецького мера на Форумі, то, схоже, цей старт його піар-кампанії підтверджує, що Олексій Балицький з ідеєю облаштування національного парку балотуватиметься на міського голову Трускавця. Про це свідчить і факт присутності на презентації гендиректора санаторію «Карпати» Лева Грицака, який, очевидно, уже визначився зі своїм черговим протеже. Розкручуватиметься також ідея отримання статусу курорту державного значення для Трускавця. Саме такими були пропозиції, ухвалені на останньому засіданні «Ради старійшин», керованої Грицаком. Сьогодні їх оприлюднив Олексій Балицький.

форум2.jpg

А от діючого міського голови Андрія Кульчинського на форумі не було, з депутатського корпусу – також жодного представника. Тож з’ясувати, як міські посадовці ставляться до створення заповідної зони з центром у Трускавці не було можливості. Хоча запитання: чи спроможуться втілити її нинішні трускавецькі очільники, якщо не дають собі ради з несанкціонованої торгівлею у курортному парку, з будівництвом торговельного центру, з дотриманням вимог щодо охорони санітарних зон родовищ – мабуть, що риторичне.

Ольга КУЦ

форум3.jpg

форум4.jpg

форум5.jpg

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS