Океанський теплохід «Трускавець» завершив своє існування

12.03.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Більше тридцяти років тому, 18 жовтня 1986 року, збудований корабелами Німеччини вантажний теплохід, якому на прохання керівництва і громадськості міста-курорту, було присвоєне ім’я «Трускавець», вперше відшвартувався у Ленінградському (нині Санкт-Петербурзькому) морському торговому порту. Він доставив із Бремена труби великого діаметру для будівництва магістрального газопроводу. Наступного дня моряки теплоходу «Трускавець» приймали гостей – делегацію міста, ім’я якого отримав теплохід, у такому складі: Болеслав Петровський, голова виконкому Трускавецької міської ради, Микола Анісов, заслужений будівельник України, Олександр Опря, представник Трускавецької територіальної ради по управлінню курортами профспілок.

теплохід.jpg

фото з посту у FACEBOOK Петра Закусило

На цій першій зустрічі нашої делегації з екіпажем теплоходу я вручив герб міста Трускавця капітану корабля Миколі Логвінову і сказав, що віднині на судні Балтійського пароплавства «Трускавець» буде зберігатися цей герб як свідчення того, що площа теплоходу є часткою території нашого міста, а його екіпаж – часткою населення.

Як відзначив перший помічник капітана теплоходу «Трускавець» Сергій Савельєв, уже у першому рейсі у порти Центральної і Північної Америки, куди вийде днями судно, на теплоході буде обладнано куток міста Трускавця з повною інформацією про нього та знаменитий на всю Європу бальнеологічний курорт.

Дійсно, впродовж багатьох років у рейси за океан до Америки моряки «Трускавця» везли і виставляли потім на спеціально облаштованих стендах у портах, де зупинялися: літературу проспекти, фото про наш чудовий Прикарпатський край, картини, гобелени, вишивки майстрів художнього мистецтва міста, інформацію про його цілющі води мінеральних джерел «Нафтусі», «Марії», «Броніслави», «Софії». І тим самим прославляли на увесь світ місто-курорт Трускавець. За тридцятирічну історію свого існування теплохід «Трускавець» змінював власників і ходив під прапорами інших країн (Канади, Пакистану). А у 2017 році у м. Карачі (Пакистан) був утилізований.

Болеслав ПЕТРОВСЬКИЙ академік, почесний громадянин Трускавця, міський голова Трускавця 1980-1990 р.р.

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS