Обережно змії! Трускавець шукає сироватку від укусів небезпечних плазунів

03.05.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Обережно змії! Трускавець шукає сироватку від укусів небезпечних плазунів

Не по весняному тепла погода активізувала плазунів. Як запевняють фахівці – у змій розпочався активний  період, їх можна зустріти не лишень в лісосмугах, але й у парках та скверах, якщо ті межують із хащами та чагарниками. Зафіксовані й перші прикрі інциденти - на Львівщині уже постраждали двоє осіб (мешканець с. Родатичі та с. Подорожнє), яких вкусили змії. На щастя, все обійшлося добре – постраждалим надали медичну допомогу, тож сьогодні їхньому здоров’ю та життю нічого не загрожує. Тим часом медики цілої Львівщини б’ють на сполох – необхідної сироватки, яку слід ввести людям, яких вкусила отруйна змія, практично немає жоден медичний заклад області. Не становить виняток і курортний Трускавець. Як повідомив головний медик Трускавецької міської лікарні Ігор Стасик, станом на 2 травня лікарня курортного міста немає в наявності сироватки від отрути, яку впускає у людський організм змія зі своїм укусом.

- Котрий день поспіль шукаємо, щоб придбати 1-2 флакони сироватки про запас, однак, обдзвонивши усіх постачальників ліків зі Львова, не знайшли потрібного препарату. Тож продовжуємо пошуки. Хоча зазначу, ця вакцина доволі дорога – понад 1 тис. грн коштує 1 флакон. І що найгірше,  він має доволі малий термін дії, тож придатною до наступного року ця сироватка вже точно не буде, - запевнив пан Стасик.

Та  панікувати не слід, заспокоює  головний медик курорту. Якщо з вами трапилася прикрість і таки вкусила змія – тут головне не зволікати, а якнайшвидше звернутися за медичною допомогою. Як наголошує Ігор Стасик – в жодному разі не слід накладати постраждалому джгут на кінцівку вище місця укусу. Оскільки така дія може призвести до омертвіння тканини і точно не врятує від розповсюдження отрути організмом. Окрім цього суворо заборонено припікати місце укусу вогнем або ж будь якими хімічними речовинами , аналогічно як не слід розрізати рану на місці укусу.

- Усе, що ви можете зробити для потерпілого -  це обмежити його рухливість.  Якщо змія укусила в ногу, прибинтувати її до другої ноги та, підклавши що-небудь під ноги, злегка підняти їх. При укусі в руку необхідно зняти із неї наявні браслети, годинник або ж колечка та зафіксувати її у зігнутому положенні. Щоб прискорити виведення отрути, потерпілому слід давати більше пити. Також можна спробувати відсмоктати отруту, постійно спльовуючи її, однак це мало кому вдається. Тому, щоб не затягувати дорогоцінний час, постраждалого краще швидко доставити у найближчий медичний заклад, - наголошує головний медик Трускавця.

Саме у стінах лікарні, навіть за відсутності сироватки від зміїної отрути, хворому через крапельницю вводитимуть препарати, які зніматимуть інтоксикацію всього організму та виводитимуть отруту.

Додамо, як зазначають спеціалісти, на території нашої країни найбільш небезпечними для людини є такі види змій : гадюка звичайна, гадюка степова, кавказька гадюка та  щитомордник звичайний – тож зустрічі із ними слід уникати та не провокувати цих плазунів на укус.

Наталя Зелена 


Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS