Новоутворений відділ ДАБІ у Трускавці: запорука прозорих рішень чи можливість корупційних схем

07.06.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Новоутворений відділ ДАБІ у Трускавці: запорука прозорих рішень чи можливість корупційних схем

Учора, 6 червня, відбулася передача повноважень держархбудконтролю містам Трускавцю та Дрогобичу - відтепер дозвільну документацію для здійснення будівельних робіт видаватимуть на місцях. Процедура підписання угод відбулася у трускавецькій мерії за участі голови Львівської ОДА Олега Синютки, його заступниці Ірини Гримак, голови ДАБІ України Олексія Кудрявцева, міських голів Дрогобича, Трускавця, Борислава та Моршина.

- Ми є свідкам реалізації політики, яку проводять президент України й уряд щодо посилення повноважень місцевих органів самоврядування , - наголосив керівник ЛОДА Олег Синютка. – Створення на місцях відділів ДАБІ свідчить про зростання відповідальності за ті рішення, які приймаються на користь громади, покращання умов роботи для бізнесу, зменшення корупційної складової у процесі отримання документів.

сенютка.jpg

Про докорінні зміни у містобудівному законодавстві розповів присутнім голова ДАБІ України Олександр Кудрявцев. Новоутворені органи, які запрацюють, разом з місцевими владами здійснюватимуть повний цикл містобудівної діяльності: від видачі земельної ділянки, містобудівних умов та обмежень і замикаючи - дозвільною документацією.

- Львів отримав свої повноваження торік – зазначила Ірина Гримак, - й повноправно розбудовує будівельну галузь на території міста. На жаль, уже є прикрі випадки, коли недобросовісних фахівців було затримано на хабарях.

гримак.jpg

Про прикрі випадки у діяльності Трускавецької міської ради, які свідчать про наявність корупційної складової,  повідомила присутнім голова ГО «Рада міста» Леся Дідик. Так у березні було ухвалене рішення про поділ на 15 частин, під кожен збудований котедж, земельну ділянку, орендовану ТзОВ «Трускавецький край». Через що міський бюджет недоотримає близько 6 млн. грн. – забудівельник мав би її викупити! Львівська обласна прокуратура сьогодні здійснює перевірку цього рішення, голова ЛОДА Олег Синютка також пообіцяв взяти під контроль його розгляд, попросивши скинути документи на електронну адресу держадміністрації.

Під час зустрічі у мерії також йшлося про таку форму «співпраці» трускавецької влади із забудівельними, як зволікання із затвердженням Детальних планів територій допоки підприємець «добровільно» не погодиться надати частину площ новобудови під соціальне житло. Такі випадки у Трускавці непоодинокі, як й на Львівщині загалом. Олег Синютка повідомив, що в області за цей рік затримано більше 30 посадових  осіб, які займалися вимаганням хабаря за надання дозволів на будівництво. І ця цифра є найбільшою в Україні. Єдине, що тішить у цій ситуації, зазначив Олег Синютка, люди взяли активно відстоювати свої права, звертаючись у правоохоронні структури.

Про кричущих факт протиправної діяльності міської ради - узаконення самочинного будівництва у першій санітарній зоні охорони мінеральних джерел курорту на вул. Франка, 16 – так званого готелю «Жива роса» - повідомив трускавчанин Зенон Ших. Очільник ЛОДА запропонував пану Зенону  зустрітися у Львові, аби докладно розібратися у цій ситуації.

ших.jpg

Що стосується трускавецького відділу ДАБІ, то тимчасово виконуватиме обов’язки його начальника головний спеціаліст відділу архітектури та містобудування Анатолій Лютов. А на місце очільника відділу оголошується конкурс.

Нагадаємо, що у Трускавці новоутворена інспекція знаходиться за адресою:  вул. Бориславська, 1.

Ольга КУЦ


Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS