Невдоволені футболісти та підприємці – останнє весняне сесійне засідання у Трускавці пройшло у скандалах та погрозах

31.05.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Невдоволені футболісти та підприємці – останнє весняне сесійне засідання у Трускавці пройшло у скандалах та погрозах

Щедрим на людський гнів виявилося для деяких депутатів та мера Трускавця пана Кульчинського останнє весняне сесійне засідання Трускавецької міської ради. Словесні баталії у сесійній залі набрали градусу напруження після виступу на трибуні керівника ФК «Зоря» Михайла Данилишина. Котрий місяць поспіль чоловік оббиває владні кабінети, бо намагається відновити справедливість – бюджетне фінансування має йти як їхньому спортивному клубу «Зоря», так і ФК «Вікторія», яким на цей рік передбачили 300 тис. грн. на тренування, закупівлю форм та поїздки на змагання. Натомість ФК «Зорі» від бюджетного пирога на цей рік не пропонують нічого, а клуб має багату історію та неодноразово представляв і відстоював честь міста на змаганнях. За словами чиновників, їхнє рішення виважене - попередні роки також фінансували «Зорю», відтак коли на арену трускавецького спорту вийшов новий клуб ФК «Вікторія», який здобув за короткий час теж вагомі перемоги – хочуть підтримати і цих спортсменів, щоб дати їм шанс на подальший розвиток. Тож після довгих дискусій депутати більшістю голосів «за» дали зелене світло на виділення коштів футболістам «Вікторії», а ФК «Зорі» порадили подати свої розрахунки, яку сума коштів їм необхідна на розвиток та функціонування. Зрозуміло, що це питання має пройти розгляд на бюджетній комісії і тільки тоді буде винесене на сесійне засідання. Тож час та терпіння тут знадобляться чималі.

Однак чи не найвищий градус суперечок та людського невдоволення на сесії ще був попереду. Списи критики та розчарування діяльністю владних мужів Трускавця летіли у сторону деяких депутатів і мера міста від підприємців та потенційних інвесторів. Розсварило бізнесменів та владу питання « Про встановлення розмірів орендної плати та ставок земельного податку на земельні ділянки , які перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Трускавця в особі Трускавецької міської ради та у власності фізичних та юридичних осіб». Іншими словами, мова йшла про зменшення ставки земельного податку для довгобудів у Трускавці. Свого часу, ще 19 травня 2016 року, депутати ТМР прийняли рішення №166, яким передбачалося збільшення на три відсотки земельного податку на  земельні ділянки, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб для ведення комерційної діяльності, на яких розпочато будівельні роботи та не закінчено протягом трьох років з дня отримання декларації (дозволу) на початок будівельних робіт в тому числі на реконструкцію, а також на яких розташовані металеві кіоски, або павільйони.

Внести до порядку денного питання щодо зменшення ставки податку для довгобудів на сесії кілька разів намагався депутат Роман Бучкович. Однак його пропозицію більшість присутніх у залі колег не підтримали. Тож у сторону цих депутатів та й самого мера полетів словесний потік не найкращих побажань від підприємців. Найактивнішим виявився підприємець Андрій Осадчий. Чоловік зауважив, повернувшись з Америки, мав на меті розгорнути власний бізнес у Трускавці, купивши земельну ділянку та розпочавши будівництво у нагірній частині міста. Однак в останні роки ця частина Трускавця нагадує Чорнобиль, тож вести там бізнес чи започатковувати його з нуля поки що немає жодних перспектив і сенсу. А на додачу рішенням сесії від 19 травня 2016 року депутати лиш погіршили і так невтішний стан справ - збільшили ставки податку по довгобудах.

02.jpg

- Чому ви не хочете відмінити це рішення ?- апелював до депутатів пан Осадчий. - Та не прислухаєтесь до думки платників податків, яким зараз і так скрутно. Хочу поцікавитися, чи всі із депутатів чесно сплачують податки, в тому числі і за незавершене будівництво, це стосується і міського голови ? - запитував підприємець. – Як з легкістю тринькати бюджетні гроші, здобуті від платників податків, на купівлю лавочок та концерти Тіни Кароль, то ви перші, а піти на поступки підприємцям не хочете, - апелював до депутатів Андрій Осадчий.


Однак гнів підприємців на рішення присутніх не вплинув – питання по зменшенню земельного податку для довгобудів 31 травня так і не спромоглися внести у порядок денний сесії. Тож підприємці пообіцяли депутатам «вивести на чисту воду» тих народних обранців, які не підтримали це питання.

Ірина Романова

Про внесення змін до рішення міської ради №166 від 19.05.2016р-1.jpg

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS