«Нас пошили в дурні!» - батьки про зустріч з трускавецьким мером

05.07.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
«Нас пошили в дурні!» - батьки про зустріч з трускавецьким мером

Діалогу не вийшло! Батьки першокласників СЗШ №3 м. Трускавця так і не отримали очікуваного розуміння і підтримки від очільників міста. Близько двох годин міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, його заступник Олексій Балицький та керуюча справами міськвиконкому Олена Петранич пояснювали представникам батьківського комітету, чому у бюджеті міста неможливо віднайти кошти для ремонту їхнього класу. Нагадаємо, йшлося про суму не більш, аніж 30 тис. гривень! Пропозиція батьків була надзвичайно конструктивною – вони готові частину коштів зібрати, а для виконання усіх робіт сподіваються на допомогу від міста. У відповідь посадовці зайняли кругову оборону, демонструючи зневагу та зверхність: чиновники ганебно маніпулювали цифрами, вигадували небилиці, вдавалися до перекручувань та відвертої неправди. Той факт, що приміщення класу перебуває у вкрай занедбаному стані, про що свідчити фото, надані батьками: стіни вкриті грибком, треба міняти сантехніку, купувати нові парти та дошку – виглядало на те, не надто хвилював чиновників трускавецької міської ради.
Так, для прикладу, керуюча справами, вчитель за фахом, Олена Петранич, наче акторка у бурлескній драмі, заламували ручки і менторським тоном повчала прохачів: «Ви не бачите перспектив розвитку школи в цілому, а вимагаєте лише уваги до свого класу. Ми ж мусимо дбати про всіх».
Заступник міського голови Олексій Балицький оперував тим, що ніколи раніше з бюджету міста фінанси на ремонти класів не виділялися, а батьки робили їх за власний кошт. Тож і тепер не варто руйнувати цю «традицію».
А трускавецький мер просто таки перевершив себе у словоблудстві та власному піарі! Він розповів, що торік доклався до ремонту класу, у якому навчається донька, здавши 500 грн., тож жодних підстав для надання привілеїв батькам-прохачам не бачить. Андрій Богданович наче мантру повторював фразу, що він зробив для Трускавця за один лише рік більше, аніж усі його попередники разом взяті. При цьому міський голова Трускавця не озвучив присутнім, що завдяки процесу децентралізації, ініційовану урядом, надходження до бюджету міста зросли у десятки разів – торік і минулого року лише бюджет розвитку міста сягнув 50 млн. гривень! Для порівняння, у 2010-2015 р.р. надходження до нього складали не більше 5 млн. грн.! Тобто сьогодні Трускавець має серйозний ресурс для вирішення нагальних проблем міста. А, отже, необхідність у батьківському фінансуванні ремонтів класів у школах міста втратила актуальність.
Проте міський голова непохитно стояв на своєму: «Бюджет Трускавця не витягне таких видатків, ми і так чимало вкладаємо в освіту». Остаточний вердикт прозвучав так: «Я можу обіцяти вам, що ми ліквідуємо грибок, доставимо лампи, яких бракує, у старі світильники, поміняємо кран, аби не текла труба. Хочете оновити паркет, купити нові меблі – то ваші проблеми, не бачу у цьому першочергової необхідності».
Завідувач міського відділу освіти Орест Лобик на підтримку такої «вагомої» допомоги міста батькам поділився ліричним спогадом з часів свого вчителювання у трускавецькій школі №3: виявляється він не любив лакований паркет, йому більше до вподоби було, якщо його натирали мастикою. Як зворушливо! Інакше як блюзнірством це не назвеш: Орест Лобик не спромігся видати більш вагомого аргументу жлобства трускавецьких очільників.
Варто зауважити, що риторика головного освітянина міста-курорту кардинально помінялася у порівнянні з обіцянками, наданими батькам під час зустрічі у школі. Тоді Орест Павлович запевнив, що, як розпорядник коштів, подаватиме запити для виділення додаткових фінансів для ремонтних робіт у класах під час внесення змін до показників бюджету у липні. А за кілька днів у присутності міського голови про такі свої наміри не згадував, мабуть, отримав команду від Андрія Богдановича не втручатися у розподіл бюджету. Вочевидь, що видатки з нього, і відкати, і заробітки для своїх фірм пораховані ще до рішення сесії.
А перспектива ремонтів у шкільних класах, зрозуміло, що міських посадовців не цікавить. Масштаби «освоєння» бюджету не ті ... Це ж не святкування 190-річчя курорту, на який витратили близько 2 млн. грн., не встановлення паркових скульптур на мільйон, не реконструкція Меморіалу Слави, яка коштуватиме близько 3 млн. грн., навіть не купівля урн для сміття та лавок польського виробника вартістю по 6 тис. гривень кожна …
Ольга КУЦ


Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS