Мер Трускавця інвестує бюджетні кошти у польське підприємство? Як у місті-курорті імітували проведення держзакупівлі

12.05.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Мер Трускавця інвестує бюджетні кошти у польське підприємство? Як у місті-курорті імітували проведення держзакупівлі

Публікація про те, що два тижні тому у Трускавці придбали урни для сміття, кожна з яких коштує 6 тисяч гривень, викликала неабиякий резонанс та активне обговорення читачів. А завдяки новим фактам, про які повідомили трускавчани, ця майже детективна історія отримала продовження. З’ясувалося, що наприкінці минулого року комунальники вже купували аналогічні чавунні урни, окрім того – ще й лавки, які також коштують по 6 тисяч гривень. Увесь товар начебто доставлено з-за кордону.

Нагадаємо, що торік у липні мер Трускавця відвідав місто Рибник, що у Сілезькому воєводстві Польщі. Враженнями від поїздки Андрій Кульчинський поділився на своїй сторінці у Фейсбук, повідомивши, що мав перемовини з польським виробником, який продукує світильники, лавки, контейнери для сміття. Світильники цієї фірми уже прикрасили пішохідну вулицю Шевченка у Трускавці, - наголосив Андрій Кульчинський, - тепер черга за іншими елементами благоустрою.

000.jpg

Аби трускавчани мали уявлення про що йдеться, міський голова виставив у Фейсбук фотографії виробів фірми. Й, виглядає на те, що, діючи виключно в інтересах трускавецької громади, не втримався й зробив замовлення. Хоча не мав для цього жодних повноважень, бо закупівлі за бюджетний кошт здійснюються виключно через проведення тендерів.

А за кілька днів після бізнес-турне Андрія Кульчинського на сайті  підприємства «Promar» з польського Рибника з’явилося ось це фото – урна для сміття з гербом українського міста-курорту. Що, власне, й підтверджує припущення про домовленості, укладені трускавецьким мером. 

скр.jpg

Тут хочемо акцентувати увагу читачів на розмірах сміттєвого контейнера. Бо у березні цього року міське комунальне підприємство «Парк курортний» оголосило конкурс на закупівлю чавунних урн, параметри яких буквально до міліметра співпадають з польським виробом! 

скр2.jpg

Совпадєніє? Не думаємо. Виглядає на те, що трускавецькі посадовці у такий спосіб втілили свою схему у життя, прописавши умови конкурсу під заздалегідь відомий результат. Що є абсолютною профанацією держзакупівлі!

А візуалізувало естетичні уподобання трускавецького мера ТОВ «Комсервіс-Трускавець», яке впродовж п’яти робочих днів з дня його оголошення подало свою пропозицію, доповнивши її фотографією контейнера. Такого ж самісінького, як на сайті польського  «Promar»! Вражаюча оперативність, нагадаємо: йшлося про індивідуальне замовлення – смітники мали містити логотип Трускавця. Нагадаємо, що «Комсервіс-Трускавець» був єдиним учасником й відповідно переможцем конкурсу, не дивлячись на те, що у поданих документах зазначив: сертифікати якості на товар - відсутні, оскільки виробник товару їх не надає!

002.png

Ми попросили власника «Комсервісу-Трускавець» Олега Кабального поділитися секретами такого блискавичного виконання умов тендеру. Зустріч відбулася у кабінеті пана Олега за присутності його адвоката, з колонок робочого ком’ютера линув запис Служби Божої. Однак очільник «Комсервісу-Трускавець» не продемонстрував християнської любові до ближнього, навідріз відмовившись від спілкування в усній формі. Адвокат нотував запитання журналістів, відповідь, сподіваємося отримати у терміни, визначені законом «Про доступ до публічної інформації». Єдине, про що пан Олег повідомив -  сміттєві урни ще не доставлено до Трускавця, тому продемонструвати журналістам їх не може, а нові лавки, які складені у коридорах офісного приміщення підприємства, зберігаються на прохання «Парку курортного».

Значно відвертішим у спілкуванні був керівник цієї структури Назар Веретка, який докладно пояснив, чому «Парк курортний» вирішив купити саме такі смітники. Перед тим, як оголосити тендер, Назар Веретка, за його словами, тривалий час моніторив ринкові пропозиції. Й випадково у Дрогобичі натрапив на прайс-лист кількох виробників - тоді справа й зрушила з місця. Модель та розміри контейнера узгоджував з міським головою Андрієм Кульчинським, який обрав саме цю пропозицію. За словами керівника «Парку курортного» переможець тендеру «Комсервіс-Трускавець» уже доставив урни до Трускавця і наступного тижня підприємство розпочне встановлювати їх на пішохідній вулиці Шевченка.

А Галина Лудин, яка є секретарем комітету «Парку курортного» з конкурсних торгів, зазначила, що урни для сміття  - польського виробництва. Вона також повідомила, що минулого року підприємство придбало 11 аналогічних смітників на суму майже 66 тис. гривень без проведення конкурсу у підприємця з Дрогобича. Звіт про закупівлю було оприлюднено на Prozorro, угоду укладено 16 грудня, а термін виконання поставки – 31 грудня! Це ж треба, аби у дрогобицького підприємця випадково знайшовся такий ходовий товар, як сміттєві урни з логотипом Трускавця! 

Ця ж дата стоїть на договорі з цим же підприємцем на придбання 30 лавок, які абсолютно «неочікувано» виявилися близнюками тих, які виготовляє польська фірма «Promar».

 4.jpg

Як повідомив Назар Веретка, 30 лавок та 30 смітників підприємство купило за кошти, які зуміло зекономити, та додаткові скерування з бюджету. Запит щодо виділення необхідних фінансів «Парк курортний» подав в управління ЖКГ і Б у листопаді 2016 року. На нього, зрозуміло, відреагували без зволікань. Хоча у підприємства були і є більш важливі потреби – бракує техніки, запчастин …

18450145_1183681088426932_422604356_n.jpg

У чому полягала необхідність купувати смітники та лавки взимку, якщо їх почнуть встановлювати лише нині – питання риторичне. Мабуть, міському голові під завершення року треба було бодай частково оплатити зроблене у Польщі замовлення.

А якщо б «Парк курортний» об’єднав суму на закупівлю смітників, яка була подрібнена: 66 тис. грн. та 140 тис. грн., то така пропозиція перевищила б поріг у 200 тисяч.  І розглядалась би у відкритих торгах, де значно потужніша конкуренція цінових пропозицій учасників. А отже, економія бюджетних коштів зростає в рази!

Але тоді б ніхто не радився з міським головою Трускавця щодо вибору …

Дарина КРАВЕЦЬ

00.jpg

золоті урни.jpg

ком1.jpgком1+.jpgком2.jpg

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS