Львівщина стане одним госпітальним округом. Які перспективи у трускавецької міської лікарні?

23.04.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Львівщина стане одним госпітальним округом. Які перспективи у трускавецької міської лікарні?

У межах Львівської області буде один госпітальний округ, який покриватиме усю область. Таку пропозицію Львівської ОДА затвердив Кабінет Міністрів України. Про це повідомила прес-служба Департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації.

«Для області – це унікальний шанс створити єдиний медичний простір з оптимальною мережею стаціонарної медичної допомоги та ефективним управлінням нею. Львівщина стала єдиним в Україні регіоном, який формує госпітальний округ в межах адміністративної території області», -  прокоментувала рішення Кабміну директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

Як вплине таке рішення уряду на функціонування трускавецької міської лікарні – поки що головний лікар закладу Ігор Стасик коментувати не готовий.

- У законі про медичну реформу сказано, що ніхто лікарні не закриватиме. Мова може йти про їх перепрофілювання. Тобто будуть створені інші медичні заклади: центри реабілітації для учасників АТО або ж діагностичні центри. Як буде йти процес – говорити ще рано. Згідно закону все відбуватиметься наступним чином: Національна служба здоров’я виділятиме кошти на госпітальний округ, а там вже вирішуватимуть, що скерувати на медичні заклади міст, які увійшли до його складу, - говорить керівник трускавецької лікарні.

Якщо такого фінансування  у Трускавця не буде – то утримання медичного закладу може здійснюватися коштом міського бюджету. Однак, це  надзвичайно серйозні видатки. Зазначимо, що у 2017 році державна медична субвенція для трускавецької лікарні склала 40 млн. грн., ще понад 9 млн. грн. було виділено з міського бюджету на оплату комунальних послуг та проведення ремонтних робіт.

Дарина КРАВЕЦЬ

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS