Форум місцевого розвитку: малий і середній бізнес – це фундамент становлення громад

25.06.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Форум місцевого розвитку: малий і середній бізнес – це фундамент становлення громад

Форум місцевого розвитку, який вже вдруге відбувся у Трускавці, є важливим з огляду на можливість обміну досвідом, результатами наукових досліджень, напрацьованими інструментами участі громад у прийнятті рішень органами влади. На форумі була презентована макрорегіональна стратегія розвитку Карпат, якам передбачає чотири великі блоки – екологічний, історико-культурний, інфраструктурний та інноваційний. А одним з головних акцентів паленьних дискусій стало обговорення можливостей місцевого самоврядування для підтримки малого та середнього бізнесу. Оскільки це середовище  багато в чому визначає темпи економічного зростання, структуру і якість внутрішнього валового продукту, створює нові робочі місця.

Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна наголосила, що для успішної децентралізації потрібно, щоб у громадах створювалися умови для розвитку підприємництва.

Директор Департаменту регіональної політики Маршалківського Уряду Любельського воєводства Республіки Польща Богдан Кавалко розповів про польський досвід підтримки малого та середнього бізнесу, де четверта грантових коштів скеровуються на його розвиток .

А Дмитро Ляпін, старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, озвучив цікаву статистику. Так, за його даними, в Україні є понад 1, 5 млн. фізичних осіб підприємців, 350 тисяч юридичних осіб малого бізнесу, 15 тис. – юридичних осіб середнього бізнесу і лише 400 – великого. У 2014 році, за даними фіскальної служби України, суб’єкти малого та середнього бізнесу забезпечили 90% податкових надходжень до зведеного бюджету країни, а великий бізнес  відповідно - 10%. Тож, зрозуміло, якими б мали бути пріоритети органів місцевого самоврядування – не укладання домовленостей з великими гравцями на ринку, а створення максимально сприятливого клімату та малого та середнього бізнесу.

Що стосується представництва Трускавця на форумі – то воно було надзвичайно обмеженим. Окрім міського голови Андрія КУльчинського та керівника Інформаційно-курортного центру Віри Сазонової до участі у заході не долучилися ні заступники мера, ні депутати. А для представників бізнес-середовища міста, складалося враження, доступ був взагалі закритий. 

На запитання журналістів: чому ж так, Андрій Кульчинський пояснив, що це політичний форум. А хто мав бажання ознайомитися з перебігом заходу – міг подивитися його в онлайн-режимі. До того ж, на думку, трускавецького мера, на форумі йшлося про діяльність органів місцевого самоврядування. До чого тут бізнес?, - щиро дивувався Андрій Кульчинський.

Трускавецький мер, маючи таку можливість під час однієї з панельних дискусій про перспективи залізничного сполучення,  не озвучив проблему з недостатньою кількістю прямих потягів до курорту, зазначивши, що головною перешкодою, на його думку, є черги, у яких доводиться очікувати туристам на кордоні. Натомість виступ пана Кульчинського був бравурно-хвалебним: Трускавець відзначив ювілей, кількість відпочивальників збільшується, влада робить все, аби їх залучити до міста. Жодного слова про пошук інвесторів для реконструкції міського парку, чи, скажімо, санаторно-курортних закладів «Трускавецькурорту», які не функціонують у нагірній частині міста, перетворюючи її у зону відчудження, не прозвучало.


А у коментарі журналістам «Джерел Трускавця» щодо скрутного становища підприємців у торгівельному центрі «ТКС», трускавецький мер вкотре продемонстрував своє зневажливе ставлення до бізнесу, зазначивши: «Вони хотіли б продавати труси навіть у бюветі! Нехай ризикують, шукають, як привабити покупців!»

Ось такий «сприятливий» бізнес-клімат від трускавецької влади …

Ольга КУЦ

0136.jpg

0007.jpg

0010.jpg

0011.jpg

0015.jpg

0019.jpg

0022.jpg

0023.jpg

0028.jpg

0030.jpg

0036.jpg

0037.jpg

0040.jpg

0044.jpg

0042.jpg

фото Вадима Малишева

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS