Дайош розваги і видовища: Трускавець заткнув за пояс Київ у видатках на День міста

30.05.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Дайош розваги і видовища: Трускавець заткнув за пояс Київ у видатках на День міста

Зі столичного бюджету на святкування виділили - 370 тис. грн., а з трускавецького – 2 мільйони!

Минулого тижня українська столиця відзначила свої уродини: у Києві з цієї нагоди провели 30 заходів загальноміського масштабу й 150 – на рівні районів. За повідомленнями посадовців столичної адміністрації,приблизно 100 тис. грн було скеровано на святкування Дня Києва на Софійській площі, до 100 тис. грн - на церемонію вручення премії «Київ». Загалом з бюджету міста витратили 370 тис. гривень.

Ці видатки виглядають мізерними на фоні апетитів трускавецьких посадовців.  Кошторис святкування 190-річчя з дня заснування курорту, яке має відбутися у Трускавці 6-18 червня, сягнув практично 2 млн. гривень! А початковий задум міського голови Трускавця взагалі був мега грандіозним – три мільйони! Необхідність розтринькування бюджетних коштів Андрій Кульчинський аргументував тим, що, місто може собі дозволити у ювілейний рік витратити 1% надходжень для гучного святкування. Однак після бурхливих дискусій, спричинених публікаціями у ЗМІ, депутати все ж скоротили видатки, вилучивши з програми кілька заходів та фінансування реклами свята. Проте заплановані для промоції урочистостей 360 тис. грн. виділили з бюджету окремим рішенням сесії, тож фінансування заходів до Дня Трускавця загалом становить 2 млн. гривень! Одне слово, Київ – відпочиває …

Сума, направду, кругленька, й відкати будуть такими ж … Можна прикинути, стільки становитимуть, адже відсотки - відомі: торік на святкуванні Дня Незалежності у Трускавці виступав гурт «Kozak system». Міський відділ культури, який очолює Тетяни Татомир, оплатив 100 тис. грн. громадській організації з Дрогобича «Спортивно-мистецький клуб «Сімис». Призначення платежу – оплата виступу гурту, про це свідчить трансакція, опублікована на веб-порталі використання публічних коштів E-data. 

А як з’ясувалося у розмові з організатором концертів, фіксований гонорар  «Kozak system» по Україні складає 75 тис. грн. Саме стільки хлопці й тримали за концерт у Трускавці плюс компенсацію витрат на дорогу - 5 тис. грн.

Таким чином у громади вкрали 20 тис. грн. лише на одній трансакції! Є усі підстави стверджувати, що команда трускавецького голови працює за узгодженим тарифом: 25 відсотків відкатів на «освоєнні» коштів міської казни.

Зазначимо, що бюджет Києва є найбільшим серед місцевих кошторисів у державі і цього року надходження до нього прогнозуються у розмір 38,2 млрд. грн.! Бюджет Трускавця, який неабияк зріс торік завдяки процесу децентралізації, становить 300 млн. грн., тобто у 126 разів менший за столичний! Кількість мешканців і гостей Києва не йде в жодне порівняння з Трускавцем, не кажучи вже про масштаби святкування. Тому марнотратство очільників міста-курорту просто приголомшливе! Зрозуміло, що київські посадовці  залучали до організації урочистостей інвесторів та меценатів. Трускавецькі – мали б діяти у такий же спосіб. Якби переймалися ефективним використанням коштів громади. А не втілювали у життя напрацьовані схеми дерибану!

Нагадаємо, що кошторис святкування Дня міста Трускавця був затверджений у березні, його підтримали депутати: Габшій, Герльовський, Домбровська, Карпин, Кіселичник, Кенц-Березюк, Малащак, Мицько, Наконечний, Остапчук, Пономаренко, Савченко, Сазонова, Сеньків, Стародуб, Стасик, Степаненко, Цехмейстер. І, звісно ж, міський голова Кульчинський.

Дарина КРАВЕЦЬ

київ.jpg


Социальные комментарии Cackle