Безгосподарність трускавецьких посадовців «налякала» навіть робота: пристрій не витримав запуску у каналізаційні мережі Трускавця

12.06.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]
Безгосподарність трускавецьких посадовців «налякала» навіть робота: пристрій не витримав запуску у каналізаційні мережі Трускавця

Сміх та й годі! Електронний пристрій, так званий робот-сканер з відеокамерою, який мав моніторити стан водостоків міста, мабуть, жахнувся, коли його пробували запустити у колектор курортного парку, вкритий мулом майже на 70 відсотків! Про цей казус повідомив сьогодні на апаратній нараді заступник трускавецького мера з питань житлово-комунального господарства Олексій Балицький, зазначивши, що вивчити докладно стан мереж у Трускавці за допомогою електроніки складно. Чиновник також доповів, що минулого тижня до міста навідалися фахівці спеціалізованої структури зі Львова, які мають надати пропозиції щодо проведення першочергових робіт з реконструкції водовідведення міста. Наступним кроком стане скерування коштів з міського бюджету.

Нарешті! Виглядає на те, що  міські чиновники таки зачухалися! Бо після першого потопу, коли внаслідок дощів залило вулиці та курортний парк, вони зволікали з ухваленням рішень. Спільні засідання депутатських комісій не дали результатів – усе звелося до пошуку винних, а плану дій так і не напрацювали. Одне слово, товкли воду в ступі, допоки вона вчергове не нагадала про себе. Тоді вже стало не до жартів – соціальні мережі вибухнули звинуваченнями трускавчан на адресу міських очільників!

-У місті аварійна ситуація з водовідведенням. Порушується цілий ряд законів. Відповідальні особи повинні бути усунені від виконання свої обов’язків. Мер міста - лікар і повинен розуміти свою особисту відповідальність .. вилив каналізаційних стоків це вплив на розвиток небезпечних геологічних процесів, врешті це порушення санітарно- гігієнічної та екологічної ситуації в місті, - написав відомий громадський діяч Віктор Пиців.

-Раніше такого не було. Це результат злочинної безгосподарності і непрофесійності влади міста (Кульчинський і Балицький). Ще раз повторюю, потоки в парку в таких масштабах сталися через те, що в кінці 2016 р поміняли труби водовідведення великого діаметру біля надкоптажної споруди джерела "Броніслава" і до сьогодні не замостили тимчасово або постійно розкопки. Глина під час дощів змивається і замулює колектор біля споруди Едварду ( між іншим дві споруди - це пам'ятки архітектури). Необхідно терміново вживати заходів, аби не допускати затоплення паркової зони, бо проблеми будуть наростати, – висловив своє бачення голова «Асоціації підприємців та роботодавців м. Трускавця» Петро Іванишин.

Було чимало й інших думок - соціальна мережа Фейсбук стала імпровізованим майданчиком, на якому трускавчани активно дискутували щодо проблем водовідведення у місті. Озвучені причини критичного стану посадовцям вартувало б взяти на замітку - першочерговим завданням, на думку городян, є реконструкція мереж курортного парку, а також – системний догляд та чищення каналізаційних колекторів та дощоприймальних решіток, які забиваються піском та щебенем.

Що прикметно, до дискусії не долучився ніхто з трускавецьких чиновників. І, за «доброю» традицією, не було жодного повідомлення  про надзвичайну ситуацію у місті на офіційному сайті міськради. Лише сьогодні на апаратній нараді, за тиждень після чергового потопу, профільний заступник взявся звітувати про свою діяльність. При цьому і міський голова Андрій Кульчинський і Олексій Балицький, аби уникнути відповідальності за критичний стан водовідведення у Трускавці, вирішили перевести стрілки на попередників – мовляв, проблема задавнена, а ми нині страждаємо від голослівних обвинувачень.

Мабуть, шановних посадовців підвела пам'ять, тож ми спробуємо її відновити. Отож, Андрій Кульчинський, починаючи з 2002 року, тричі був депутатом міськради, тобто мав можливість і механізми впливу на вирішення проблем міста. А Олексій Балицький, той взагалі - битий вовк: з 2007 році очолював КП «Парк курортний», згодом - генеральний директор КП «Наше місто», яке у 2010 році залишив з боргами.При ньому розроблялася проектно-кошторисна документація реконструкції парку і підписувалися дефектні акти по водовідведенню і каналізуванню парку з усіма проблемами. Тож він чудово знався на них, однак не докладався до вирішення.

Крім того, Олексій Балицький – двічі депутат облради від Трускавця, керував Департаментом з екології ЛОДА й уже майже два роки обіймає посаду заступника з ЖКГ. Тобто загалом «набігає» 10 років чиновницького досвіду. Хоча, як відомо, кількість не завжди переростає у якість. Профільний заступник трускавецького мера продемонстрував абсолютну неспроможність приймати ефективні рішення під час снігового колапсу у листопаді минулого року, сміттєві перипетії також не оминули місто-курорт. А ось тепер питанням номер один є критичний стан водовідведення у Трускавці. Насамперед це стосується курортного парку,над яким, як дамоклів меч, нависла загроза періодичного затоплення.

Дарина КРАВЕЦЬ

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS