У Дрогобичі підписати декларацію з сімейним лікарем можна онлайн. У Трускавці необхідності в такій новації наразі не бачать!

17.05.2018 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]
У Дрогобичі підписати декларацію з сімейним лікарем можна онлайн. У Трускавці необхідності в такій новації наразі не бачать!

На початку квітня в Україні стартувала кампанія з вибору сімейного лікаря – розпочалося укладання декларацій між пацієнтами та медиками первинної ланки допомоги. За словами керівника трускавецької лікарні Ігоря Стасика, станом на 17 травня в курортному місті декларації з медиками уклали 4 тис. 679 пацієнтів. Ці цифри змінюються практично щогодини. Щоб укласти декларацію із сімейним лікарем трускавчанам необхідно прийти до нього в кабінет або ж здійснити цю процедуру у двох реєстратурах (поліклінічного та сімейного відділення), вказавши з яким лікарем є бажання підписати угоду на медичне обслуговування.

Обирають мешканці курортного міста свого ескулапа серед 14 –ти сімейних лікарів. Медики курорту запевняють, що процес підписання декларацій в оздоровниці протікає нормально, щоправда, деякі скарги від містян доводилося читати у соціальних мережах. Люди нарікали на чималі трати особистого часу й незручності, коли доводиться чекати під кабінетом лікаря в години прийому пацієнтів.

Зекономити час мешканцям взялися у сусідньому Дрогобичі. Місто Котермака стало першим містом в Україні, яке впровадило підписання декларації між лікарем та пацієнтом онлайн. «Відтепер не потрібно йти до лікаря, щоб підписати декларацію із ним, ви це можете роботи онлайн”, – розповів Станіслав Гайдер, начальник відділу ІТ та аналізу Дрогобицької міської ради. Завдяки тісній співпраці Дрогобича з медичною системою Askep.net для мешканців міста Котермака та Стебника уже функціонує електронний запис до лікаря, історія відвідин медиків, а відтепер ще й електронне декларування з лікарем.

Новацію Дрогобича головний лікар Трускавця пан Стасик сприйняв схвально. Однак одразу додає: необхідності впроваджувати аналогічну ІТ технологію на курорті поки що не бачить.

- Дрогобич по чисельності населення значно більше місто за Трускавець. Окрім того, не забувайте, що до Дрогобича входить ще й місто Стебник , а це ще плюс понад 20 тис. населення, в сукупності вийде 100 тис. чоловік. У Трускавці ж проживає трохи більше 20 тис. мешканців. Нам зараз витрачати кошти на онлайн реєстрацію недоцільно і немає жодної необхідності. Вважаю за потрібне краще докупити пару комп’ютерів, які пришвидшать процес реєстрації декларацій у лікарні, - пояснив пан Стасик.

Додамо, головне завдання сімейних лікарів – профілактика та раннє виявлення недуг, вакцинація згідно календаря щеплень, видача різноманітних довідок та листків непрацездатності. Окрім цього саме ваш сімейний лікар з моменту підписання із ним угоди має право скерувати своїх пацієнтів до спеціалістів вузького профілю, якщо без їхньої консультації на певному етапі лікування не обійтися.

Наталя Зелена

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS