На Львівщині пройде Всеукраїнська проща до Страдча

20.06.2018 Регіон Розмір шрифту: [+] [-]
На Львівщині пройде Всеукраїнська проща до Страдча

У вівторок, 26 червня в селі Ямельна розпочнеться Всеукраїнська проща до Страдча.

Про це повідомили в прес-службі Львівської ОДА, де також розповіли: «Мешканців області запрошують долучитись до на Всеукраїнської прощі до села Страдч (у Яворівському районі Львівської області. – «ЩЛ»), присвяченої пам'яті страдецьких блаженних отця Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, дню мирянина та 1030-річчю хрещення Київської України-Русі. Цього року проща відбудеться водинадцяте».

В облдержадміністрації запевнили: «Проща є чудовою нагодою для всіх вірних греко-католицької церкви об'єднатись у молитві за утвердження українського народу. Під час прощі відбуватимуться віднова хресних обітів, присяга тверезості, благословення і освячення всякої речі. Приблизна кількість учасників – 25-30 тисяч людей, 100 священиків. Організатори – Львівська архиєпархії УГКЦ, парафія Успіння Пресвятої Богородиці в селі Страдч (парох – отець Іван Колтун)».

Програма прощі: 26 червня з 8:30 – з’їзд прочан у селі Ямельна у Яворівському районі (місце мученицької смерті блаженних священомученика Миколи Конрада та мученика Володимира Прийми), з 9.00 – молебень на могилі блаженних мучеників Миколи Конрада й Володимира Прийми (очолює владика Володимир (Груца) в селі Ямельна у Яворівському районі, з 10:00 – початок пішої ходи до молитовного поля біля Страдецької Гори, з 11:00 – архиєрейська божественна літургія в села Страдч, яку очолить Блаженніший Святослав, з 12:30 – початок Хресної дороги.

«Страдч – відпустовий Марійський паломницький центр, що славиться своїм підземним монастирем та Хресною Дорогою. У 1936 році Папа Римский Пій ХІ встановив на страдецькій горі Хресну дорогу та надав Страдчу статусу відпустового місця. Страдецька Хресна дорога (Кальварія) отримала від папи значення Єрусалимської Хресної дороги. На вершині 350-метрової гори – храм Успення Пресвятої Богородиці», – розповіли також в облдержадміністрації.

«Страдч є також місцем подвигу і поховання двох новомучеників УГКЦ – отця Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, які загинули у 1941  році під час радянської окупації Галичини. У 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив о. Миколу Конрада та Володимира Прийму блаженними», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Блаженний Микола Конрад – професор, католицький богослов, філософ, суспільний ідеолог. Вважається духовним опікуном студентської молоді. Володимир Прийма – єдиний мирянин, який проголошений блаженним, є опікуном мирян», – повідомили також в облдержадміністрації.

Назад Джерело: Щоденний Львів
Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS