У Дрогобичі радились, як зберегти одне з найстаріших підприємств у Східній Європі – солеварню

11.06.2018 Дрогобич Розмір шрифту: [+] [-]
У Дрогобичі радились, як зберегти одне з найстаріших підприємств у Східній Європі – солеварню

У Дрогобичі в Ратуші відбулося засідання за участі громадських активістів міста та керівництва солевиварювального заводу з питання порятунку Дрогобицької солеварні – одного з найстаріших підприємств у Східній Європі.

Про це повідомив ZIK з посиланням на прес-службу міськвиконкому.

Засідання відбулося під головування міського очільника Дрогобича Тараса Кучми.

За словами радника міського голови Олега Дукаса, єдина позиція міської ради та представників громадських організацій міста полягає в тому, що весь майновий комплекс сільзаводу повинен бути переданий місту (одному з комунальних підприємств) в довгострокову оренду зі створенням наглядової ради. Таким чином громада з міською владою та колективом підприємства матимуть змогу спільно працювати над його розвитком. Мотивацією такої позиції є те, що внаслідок переходу майнового комплексу у довгострокову оренду містом на підприємстві залишатиметься понад 700 тис. грн щороку, які підприємство постійно сплачує у вигляді різних платежів у місцевий та державний бюджети. Також з’явиться нова можливість подавати проекти від міської ради на фінансування розвитку солеварні як з державного бюджету, так і від міжнародних інституцій.

Позиція керівництва сільзаводу в особі директора Дмитра Ковальова та заступника директора Ігоря Нащочича полягає в тому, що колектив підприємства повинен створити господарське товариство, яке б узяло весь майновий комплекс підприємства в довготермінову оренду. Аргументом представників заводу є те, що оскільки колектив солеварні зберіг підприємство, тому він має першочергове право взяти майновий комплекс в оренду.

Під час попередніх зустрічей вже було досягнуто спільної позиції в тому, що виробництво на підприємстві повинно бути збережене в обсязі не меншому, ніж зараз, робочі місця також повинні бути збережені у кількості не меншій, ніж на даний момент, територія підприємства повинна також розвиватись у культурному, туристичному та рекреаційному напрямках.

Під час  зустрічі було домовлено про те, що керівництво сільзаводу звернеться із листом до міської ради щодо надання пільг на оренду землі. Заощаджені кошти мають бути скеровані на реставрацію споруд. Також керівництво сільзаводу повинно підготувати листа до Мінагрополітики щодо зменшення виплат з прибутку у державний бюджет (наразі вони становлять 75%). Також юридичним відділом міської ради готується договір щодо співпраці з ДП «Солевиварювальний дрогобицький завод»

«Солеварня – це не просто підприємство, це – душа міста, від якої не відмовиться жоден дрогобичанин. Зауважте, всі підприємства, які колись були передані у приватну власність, сьогодні знищені в прямому розумінні цього значення. Зрозуміло, що підприємство з видобутку солі для когось – це комерція, але для громади міста – це перспектива відновлення рекреації та туризму. Якщо ми не зуміємо відстояти право на життя цього унікального заводу, ми знищимо історію нашого міста. Тому діяти треба спільно та рішуче», – сказав, звертаючись до присутніх, міський голова Тарас Кучма.

Нагадаємо, що Дрогобицький солевиварювальний завод – це одне з найстаріших підприємств у Східній Європі, яке до сьогодні зберегло технологію виробництва солі шляхом видобування ропи та виварювання її на дровах.

Відповідно до наказу Фонду державного майна України від 27.03.2018 № 447 «Про затвердження переліків об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2018 році» ДП «Солевиварювальний дрогобицький завод» у цьому списку немає.

Назад Джерело: ZIK
Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS