У Дрогобичі можна зважитися на «Відьмових вагах»

04.11.2017 Дрогобич Розмір шрифту: [+] [-]
У Дрогобичі можна зважитися на «Відьмових вагах»

Великі, малі та навіть призначені для відьом. У Дрогобичі відкрили незвичний музей – ваг та гир. Понад 500 найрізноманітніших екземплярів із різних куточків світу виставлені на огляд усіх цікавих у стінах Ратуші міста. Серед експонатів – ваги аптечні, поштові, медичні, для яєць, для зважування золота та монет, а також  безліч інших. Унікальну колекцію зважувальних екземплярів 3 роки поспіль збирав, шукав та викуповував на аукціонах  дрогобичанин Анатолій Задерецький. Допомагав у нелегкій справі товаришу його сусід, а відтак і побратим по колекціонуванню Павло Ковальчук. Чоловіки запевняють, хобі - це своєрідна хвороба, якщо ти щось колекціонуєш, то це на все життя. Любов до колекціонування незвичних речей пану Анатолію прищепив його батько, який був теж відомим колекціонером. Щоправда у сфері його зацікавлення була зброя. Син ж пішов своєю неординарною дорогою -  почав колекціонувати старі та раритетні ваги. Анатолій Задерецький переконує: ваги – це окремий світ, який цікаво досліджувати та відкривати, бо через них пізнаєш історію розвитку суспільства.

- Погодьтеся,  при народженні на світ дитини перше, що вона отримує не ім’я, а вагу та час, коли народилася. І уже цей факт підкреслює важливість ваг у нашому житті, - зауважує колекціонер.

Серед численних зважувальних експонатів, які чоловіки привезли із різних країн та континентів світу, є чимало таких, які зустрінеш не в усіх музеях вагової техніки. Найціннішим екземпляром дрогобицького музею є ваги, які датуються X століттям від народження Ісуса Христа. Відтак особливою аурою віє і від ще одного музейного експонату – «відьомських ваг». Виявляється такі ваги існували у часи інквізиції. Як розповів пан Анатолій, тоді люди вірили, якщо вага жінки є меншою за 48 кг. – то вона відьма, бо може літати на мітлі. Більш важких жінок мітла не витримає.

- У ратушах багатьох європейських міст, де нам вдалося побувати,  зберігають ці  дивні ваги, ваги на яких зважували відьом. Ми теж придбали таку вагу кінця XVIII ст. і маємо її у нашому музеї. До речі, існує така історія, якщо жінки хотіли довести свою непричетність до відьомської справи, то обов'язково мали вирушати  в місто Аудерватер, що в Голландії, щоб відвідати «Відьмові ваги». Саме тут в XVII столітті можна було спробувати відновити справедливість і повернути своє добре ім'я, оскільки  ваги у цьому місті вважалися найточнішими. А  жінкам, вага яких, при зважуванні  була більшою за три пуди  видавали відповідний сертифікат, - ділився цікавими розповідями із присутніми пан Анатолій.

Як зауважив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, місто Котермака із відкриттям незвичного музею у стінах, а точніше підземеллі Ратуші,  лиш добавило у своєму шармі. Тож тепер музей ваг буде обов’язково включений в усі міські екскурсії, що пропонує Туристично-інформаційний центр Дрогобича. У свою чергу завзяті колекціонери пообіцяли присутнім - зовсім скоро новостворений музей поповниться новими цікавинками, чимало ваг наразі проходять процес реставрації. Вхід в унікальний музей поки що вільний.

Наталя Зелена

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

* фото з сайту http://drohobych-rada.gov.ua

Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS