Дрогобич відкриває таємниці: вечірня вежа ратуші та її підземелля чекають туристів! (фоторепортаж)

18.11.2017 Дрогобич Розмір шрифту: [+] [-]
Дрогобич відкриває таємниці: вечірня вежа ратуші та її підземелля  чекають  туристів! (фоторепортаж)

Місто солі, Франкової молодості, старовинних храмів та багатих на вроду галицьких панянок  – про древній та такий поважний Дрогобич можна говорити довго і багато. Однак, як кажуть мудрі старожили, вартує хоча б один раз побачити це особливе місто, щоб назавжди закохатися у нього. Осягнути містичні таємниці Дрогобича та доторкнутися до них можуть усі бажаючі: Туристично-інформаційний центр міста запрошує цікавих на пізнавальні вечірні екскурсії вулицями та підземеллями міста Котермака. Їхня родзинка – театралізоване дійство, яке супроводжує туристів  та допомагає через вдалу гру акторів привідкрити для себе завісу потаємних куточків дрогобицької ратуші, з усмішкою зустрітися із катом, який до сьогодні блукає підвалами мерії та піднятися 156 сходинками на оглядовий майданчик вежі, щоб з висоти пташиного лету оглянути вечірнє місто. Та про все за порядком.

05.jpg

06.jpg

Знайомство із містом Котермака розпочинаємо зі старовинного дворика ратуші. Тут туристів зустрічає із факелом у руках середньовічний  Сторож мерії  та поважний і гоноровий пан – Годинникар. У його кишенях найцінніше – ключі від вежі ратуші, у якій і мешкає сам добру сотню років, а ще ті, що відмикають підвали владної будівлі. За розповіддю Годинникаря у підвалах ратуші можна зустріти не менш цікавого та одіозного персонажа, ніж він сам – Ката! Саме Кат у середньовічні часи стежив за порядком у місті – подейкують, що він міг пройтися із сокирою Дрогобичем, щоб нагадати людям – смітити на вулицях міста не слід. А ще Кат любив відвідувати місцевий ринок та перевіряти торговців, чи бува вони не обважують людей. Кажуть, що чимало недобросовісних продавців тоді ходили без пальців! Скільки правди, а скільки домислу у цій чудній історії –  нині не береться зясовувати ніхто. Та от побачити на власні очі древнього, суворого Ката – усім цікаво. 

09.jpg

22.jpg

Тож мандруємо у підвали ратуші. Спустившись темними східнями вниз – опиняєшся у місці, яке вабить і лякає водночас: тут при світлі факелів можна розгледіти автентичну  «катівню-в’язницю». У ній сидить молода та вродлива дівчина – Кат запевняє, що вона - відьма. Бо маючи сотню років, дівчина залишається вродливою та молодою. Визволити бранку можна  – та от слід бути пильним, аби не втрапити на її місце!

18.jpg

16.jpg

Із містичної «вязниці-катівні» потрапляємо у не менш цікаве місце – музей ваг. Цю локацію у дворику ратуші відкрили не так давно. Та подивитися є на що – унікальний музей налічує понад 500 екземплярів ваг: серед них - ваги для зважування яєць, шоколаду, монет, поштові, торгові, аптечні та сотні інших. Засновники музею, а це дрогобичани Анатолій Задерецький та Павло Ковальчук – вагові експонати впродовж кількох років трепетно  збирали по цілому світу. Унікальність цієї галереї ще й в тому, що схожа є лишень у Києві. І то деяким експонатам із Дрогобича у столиці б відверто заздрили. Особливу увагу та погляди туристів у незвичній галереї притягує до себе містичний експонат – відьомські ваги. Виявляється, такі існували ще у часи інквізиції. Тоді вірили: якщо вага жінки є меншою за 48 кг – вона відьма, бо може літати на мітлі. Важчих жінок – мітла не витримувала.

27.jpg

33.jpg

Із середньовічних підвалів мерії мандруємо далі – тепер нагору. Подолавши 156 сходинок вверх туристи опиняються на оглядовій вежі ратуші. Звідси старовинне місто, окутане світлом ліхтарів, простягається як на долоні: площі, церкви, вулички… Покидати це місце ніхто не поспішає – вдихаєш на повні груди свіже, з першим приморозком повітря, милуєшся та насолоджуєшся спокоєм. Та пан Годинникар квапить: «Нас чекають пам’ятки міста!», тож вирушаємо далі. А далі вулиці Дрогобича – цікава  архітектура, пам’ятники, костел Святого Варфоломія, колишня оборонна вежа, Юрій Дрогобич, вулиця Панська, на якій зосереджені  старовинні вілли міста, і все це приправлене цікавими історичними довідками та розповідями від  пана годинникаря. Щоб все почуте та побачене запамяталося – туристам на завершення екскурсії  пропонують в одній з місцевих кав’ярень скуштувати запашної кави із дрогобицькою сіллю.

38.jpg

46.jpg

Вогні міста залишаються позаду. Дрогобич має ще багато таємниць. Їх можна пізнати, відкрити та розгадати. Тому сюди слід завітати неодмінно ще раз. Підібрати екскурсію на будь-який смак вам допоможе  Туристично-інформаційний центр міста (пл. Ринок, 1, тел.+38 (097) 786 60 09, керівник Ігор Чава). Нічні ж екскурсії містом Котермака  чекають бажаючих щовівторка о 19.00 та щочетверга о 20.00. Знайдіть час на вартісне та пізнавальне !

Наталя Зелена

02.jpg

07.jpg

13.jpg

14.jpg

20.jpg

23.jpg

24.jpg

26.jpg

32.jpg

34.jpg

37.jpg

39.jpg

45.jpg

44.jpg

50.jpg

53.jpg

55.jpg

57.jpg

59.jpg

61.jpg

63.jpg

64.jpg

66.jpg

69.jpg

70.jpg

74.jpg

76.jpg

79.jpg


Социальные комментарии Cackle
Copyright@2015 by Djerela. All Rights Reserved. RSS