Руслан Козир:

28.12.2015 Розмір шрифту: [+] [-]
Руслан Козир:

Новорічно-різдвяні свята особливі для кожного з нас. Так уже традиційно склалося, що ми підбиваємо підсумки, аналізуємо перемоги та поразки. На шпальтах нашого видання ми попросили Руслана Козира, міського голову Трускавця 2010-2015 р.р., поділитися з читачами своїми думками та емоціями, оцінити пройдене, підсумувати зроблене. І звісно ж - висловити побажання трускавчанам.

- Руслане Ярославовичу, важливий період у вашому житті завершився, попри випробування, які він приніс, було у ньому чимало гідного і значущого. Щоб ви відзначили насамперед?

 - Найперше, я б хотів подякувати трускавецькій громаді за те, що ми разом плідно працювали впродовж п’яти років. Як би це пафосно не звучало, але цей період свого життя я присвятив саме  служінню громаді і місту, старався робити все для того, аби життя трускавчан стало більш комфортним. Вважаю, що нашій команді вдалося зробити чимало. В непростих економічних та політичних умовах ми рухалися вперед, демонстрували новаторські підходи до вирішення злободенних задач.

Хочу ще раз подякувати усім, хто підтримав мене на виборах 2010 і 2015 років, хто конструктивно критикував і давав мудрі поради, хто разом зі мною жертовно працював для рідного міста. Наша команда зробила багато радикальних речей: ми змінили форму комунальної господарки, управління, систему надання комунальних послуг і обслуговування мешканців з надання тепла. Це – радикальні зміни, мало міст в Україні можуть  похвалитися такими  здобутками. Сьогодні Трускавець немає сотні тих проблем, які були до 2010 року: у дитсадках та школах, адмінбудівлях є і тепло, і вода, створено належні умови для праці та навчання. Сьогодні усі ці механізми треба вдосконалювати. Якщо ми побудували у школі автономну котельню, то наступний етап енергоощадності – термомодернізація будівель.

 За п’ять років нам вдалося об’єднати суб’єкти господарювання у позиціонуванні курорту. Як надалі складатимуться стосунки між підприємцями і владою – покаже час. Моя думка є сталою: влада не повинна втручатися в справи бізнесу жодним чином, але повинна формувати правила гри, одинакові для всіх без винятку... Був і залишаюсь відкритим для людей, якщо комусь цікавий мій досвід – готовий ним поділитися для блага рідного міста.

- Які задуми не вдалося реалізувати вашій команді?

 - Багато речей складно змінити на місцевому рівні. Від бажання чи професійного рівня людей, які працюють в органах місцевого самоврядування, далеко не все залежить. Місцева влада втиснута у рамки правового поля. Я слідкую за речами, які визначають можливості самоврядування, його ресурси. Місцеве самоврядування – це, насамперед, спосіб реалізації державних завдань. Нема в світі прикладу, де було б місцеве самоврядування таким, яким його уявляють наші люди, що  в окремо взятому місті, селищі чи якомусь регіоні можна жити заможно, бо в них багато ресурсів. Такого не буває. Місцеві чиновники мусять виконувати закони держави, у якій живуть. І вони їх реалізовують на окремо взятій території, держава у такий спосіб перерозподіляє відповідальність між чиновниками. Я, як міський голова, брав на себе максимум відповідальності, і, власне, п’ять років  намагався робити все для того, аби ми піднесли місто на новий щабель розвитку. Впевнений, що нам це вдалося. Трускавець за ці роки став містом впізнаваним серед споживачів послуг, як продукт = цікавим, а як курорт – популярним. І цьому сприяли як  об’єктивні чинники: загальнополітична ситуація, світова кон'юнктуратак і суб’єктивний чинник – люди, які працювали для міста, для курорту, для громади. Вважаю, що за п’ять років ми дещо змінили філософію громади. Якщо брати настрої людей, які були до 2010 року і наприкінці 2015 року – то вони різняться. Якщо раніше люди говорили про те, що влада пов’язана з махінаціями, розкраданням майна, то сьогодні люди вже не акцентували на цьому. Також за 5 років ми показали, що влада може бути абсолютно відкритим і доступним суб’єктом для людей. Але це не всі сприйняли і зрозуміли.

- Якими є ваші побажання новообраній владі міста і трускавчанам напередодні новорічно-різдвяних свят?

- Новій владі я бажаю реалізувати ті плани, які вона перед собою поставила. Влада повинна відповідати за свої зобов’язання перед людьми і містом. Мені зараз у цьому сенсі легко, бо я виступаю вже як аналітик тих процесів, які відбуваються. Можу давати оцінку будь-яким подіям у Трускавці як експерт. Люди, які працювали зі мною у команді, також є експертним середовищем, яке може порівняти, що було, що робилося і що робиться зараз. Я, як міський голова, ніс відповідальність за зобов’язання, які брав на себе,  щороку звітувався перед громадою міста і мені сьогодні легко спілкуватися з людьми, а людям зі мною. Сьогодні набагато більше людей зі мною спілкуються, аніж тоді, коли я був міським головою. Це, скажу, приємно відзначати. І що головне, не відчуваю жодного негативу зі сторони людей. Можливо, дехто й думає, мовляв от його не переобрали, і він ображений на трускавчан. Не переобрали – така воля громади, я її приймаю. Немає нічого вічного. 

А напередодні Різдвяних свят  хочу побажати трускавчанам у першу чергу міцного здоров’я, завжди почуватися впевнено, щоб в родинах був спокій, мир, злагода, добробут. Щоб кожен міг реалізувати у новому році свої можливості. Нашій молоді бажаю розуміти, що саме вона є найбільшою перспективою  нашої держави, а отже потрібно вчитися, здобувати знання, ставати сильними українським духом, проявляти патріотизм на словах і на ділі. Щоденна важка праця на себе, на родину – це і є прояв патріотизму. Бажаю, аби у кожному домі був Господь, Ангел Охоронець усіх оберігав. Трускавцю зичу розвитку, добробуту і того неповторного шарму, який притаманний лише моєму рідному місту.

Розмовляла Ольга КУЦ "Джерела Трускавця"

Социальные комментарии Cackle