Кондоліза Райс:

14.03.2016 Розмір шрифту: [+] [-]
Кондоліза Райс:
Екс-держсекретар США, професор Стенфордського університету про окупований Крим, «холодну війну» з РФ та очікування від України:

«У стосунках США та Росії розпочалися дуже складні часи. Але не думаю, що нам варто повертатися до термінології минулого. Так, у нас багато розбіжностей, на першому місці серед них, звичайно, Крим. Також ми з Росією не можемо дійти згоди щодо інших події в Європі, щодо Близького Сходу. Але ж водночас є питання, в яких ми з Росією співпрацюємо! Тому я не думаю, що варто розкидатися такими ярликами, як «холодна війна»…

Є речі, щодо яких ми ніколи не погодимося – це, зокрема, анексія Криму. США твердо наполягають, що ці дії РФ є порушенням міжнародного права…

Бувають питання, в яких великі сили можуть працювати разом…

Але не варто тривожитися щодо того, що США в якийсь момент «здадуть» свою нинішню позицію по Україні, щоби досягти кращого рівня співпраці з РФ. Я не бачу такої можливості. Вашингтон не працює таким чином.

Уряд США, посол в Україні, держсекретар, віце-президент США витрачають чимало часу, щоби допомогти Україні, щоби ваша держава просувалася вперед попри всі складнощі.

Мета цієї підтримки – допомогти вам самим нарешті почати управляти країною. Це – ключове…

Не можна постійно жити в кризі! У вас за 25 років відбулося три революції – здобуття незалежності, Помаранчева революція та Майдан 2014 року. Може, нарешті треба почати управляти державою?

Ми хочемо бачити Україну сильною та життєздатною. Та над цим має працювати українське керівництво…

Ніхто, крім вас, українців, не зможе управляти вашою державою.

Тому вам треба не лише чекати допомоги міжнародної спільноти. Час будувати економіку! Час хвилюватися з приводу того, як працює ваш уряд. І час для громадян робити те, що від них залежить.

Добрим прикладом для вас є Німеччина, яка була розділена протягом 45 років.

Але при цьому Західна Німеччина побудувала дуже сильну державу. І саме вона стала магнітом, який зрештою об’єднав усю Німеччину…

Ваша держава не мала бути розчленована, анексії Криму не мало статися. Не мало бути створено стільки проблем, скільки ми зараз бачимо в Східній Україні.

Та попри те, що сталося, українці мають розбудовувати свою економіку, а уряд – управляти країною…

Чим мудріше працює уряд, чим активніше проводяться економічні реформи, чим помітнішою є боротьба з корупцією – тим більше відкривається можливостей для України отримати допомогу Заходу…

Світ готовий допомогти Україні, але для цього Україна має допомогти собі сама.

Я розумію, що чути цей сигнал не дуже приємно. Але саме це – правильний сигнал…

Ми категорично не згодні з тим, що Росія взагалі має підстави для якихось претензій на Крим. Тому, на жаль, в Криму ми отримали ще один заморожений конфлікт на території Європи. На додаток до конфліктів в Абхазії, Південній Осетії та в Придністров’ї.

Але попри це, я сподіваюсь, що з часом Крим знову стане повноцінною частиною України не лише за нормами права, але й в реальності.

І – перепрошую, що повторююся – тут знову багато чого залежить від самої України. Україна стала об’єктом великої кількості некоректних дій. Але щоби здолати наслідки цього, ви маєте перетворювати свою країну, робити її сильнішою…

Корупція руйнує демократію…».


Джерело: ЄП
Социальные комментарии Cackle